Başına ödül konulan 'bölge sorumlusu' öldürüldü

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin bazı yerleşim yerlerinde çukurlar kazıp, barikatlar oluşturan terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyon yürüten güvenlik güçleri, kırsal alanda da teröristlere ağır kayıplar verdiriyor.

Muş'ta yaklaşık bir aydır kent merkezi ve kırsal alanda terör örgütüne yönelik operasyon yürüten güvenlik güçleri, aralarında örgütün sözde sorumlularının da bulunduğu 8 teröristi etkisiz hale getirdi. Operasyonlarda, İçişleri Bakanlığınca yeşil kategoride aranan ve başlarına 1 milyon lira ödül konulan PKK'nın sözde Erzurum bölge sorumlusu Mehmet Hayme sağ, Garzan eyalet sorumlusu Cemil Ateş de ölü ele geçirildi.

Hayme'nin 14 yıldır terör örgütünün eylemlerini planladığı ortaya çıktı. Hasköy ilçesinin Büvetli köyü kırsalında 13 Nisan'daki operasyonda da sözde Garzan eyalet sorumlusu Hemgin Koçer kod adlı Cemil Ateş ölü, bir terörist de sağ ele geçirildi.

4 ton patlayıcı malzemesi bulundu
Operasyonlarda teröristlerce kullanılan sığınak ve barikatlar da bulunarak imha edildi. Güvenlik güçleri, arama faaliyetlerinde patlayıcı yapımında kullanılan 4 ton amonyum nitrat, RPG-7 roketatar, M-16 tüfek, 2 anti tank silahı, 4 kalaşnikof piyade tüfeği, 12 el bombası ve çok sayıda mühimmat, gıda, giyim ve yaşam malzemesi ele geçirdi.

Başına ödül konulan 'bölge sorumlusu' öldürüldü ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.