'Sözcü gazetesi hakkında gerekli işlemler yapılacak'

Gelen son dakika haberine göre; Basın İlan Kurumu, Sözcü gazetesinin Ayasofya'nın açılışını hedef alan bugünkü manşeti hakkında gerekli işlemlerin başlatıldığını duyurdu.

Sözcü gazetesinin Ayasofya'nın açılışını 2020 yılının felaketleri arasında göstermesine ilişkin açıklama yapan Basın İlan Kurumu, şu ifadelere yer verdi;

''Sözcü gazetesinin 1 Ocak 2021 tarihli ‘2020’nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı’ manşetli haberinde, Ayasofya’nın cami hüviyetine geri döndürülmesi felaket olarak yorumlanmıştır. Bu haber toplumun farklı kesimlerinde ciddi tepkiye yol açmış, maşeri vicdanı yaralamıştır.

Basın Ahlak Esasları Hakkında 129 sayılı Genel Kurul kararının ilgili hükümlerine göre gazetenin bu haberi resen ele alınıp, gerekli işlemler yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.''

 

NE OLMUŞTU?

2020 yılında yaşanan felaketleri manşetinde sıralayan Sözcü gazetesi, Ayasofya'nın ibadete açılmasını da bu felaketler arasında saydı.

'Sözcü gazetesi hakkında gerekli işlemler yapılacak' ile ilgili etiketler Sözcü Gazete Ayasofya basın ilan kurumu
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dev posteri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asıldı! "Yine Reis, Yeniden Reis"

Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlanmasının ardından bir grup, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterini astı. O anları kameraya alan bir vatandaşın "Yine Reis, Yeniden Reis" sloganları attığı görüldü.