Baş Ağrısı İçin Okunacak Dualar Nelerdir? Geçmeyen Baş Ağrısı İçin Okunacak Dualar

Baş ağrısı günlük hayattaki yaşantımıza olumsuz etki eden rahatsızlıklardan biri. Çeşitli sebeplerden dolayı baş ağrısı yaşayanlar ağrılarını dindirmek için okunan duaları araştırıyor. Peki, baş ağrısını geçiren dualar nelerdir? İşte, geçmeyen baş ağrısı için okunan dualar...

Baş ağrısı kimi zaman stres ve kaygıya bağlı olarak meydana gelebilirken kimi zamanda vücutta var olan hastalığın kendini göstermesiyle ortaya çıkar. Baş ağrısı yaşayanlar büyük ızdırap çeker ve bu ağrıdan tez vakitte kurtulmak ister. Tıbbi müdahaleler dışında baş ağrısına iyi gelen dualar mevcuttur. Peki, baş ağrısını geçiren dualar nelerdir? İşte geçmeyen baş ağrısına iyi gelen dualar....

Baş ağrısı için peygamber efendimiz tarafından özellikle Haşr suresi tavsiye edilmektedir. Fakat baş ağrısını geçirmek için edilen başka dualar da vardır.

Baş Ağrısı İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

Baş ağrısı için peygamber efendimizin önerdiği dualardan biri de şudur: "Euzi bi izzetillahi ve bi kudretihi min şerri ma ecidü ve uhaziru." Bu dua, hissettiğim şeyin şerrinden Allah'a sığınırım anlamına gelmektedir.

Geçmeyen Baş Ağrısı İçin Dualar

Özellikle uzun süren ve geçmeyen baş ağrıları için, şu duanın okunması önerilmektedir:

”Bismillahirrahmanirrahim, Bismillahi’l-kebiri, neuzü billahi’l-azimi min şerri ırkın ne’aarin ve min şerri harrin-nari. Sadak allah ül azim.”

Bu duayı okumadan önce Fatiha suresini okumanız ve sonrasında bu duayı 7 kez okuyarak herhangi bir yere uzanmanız öğütlenir.

Aynı zamanda peygamber efendimiz geçmeyen baş ağrıları yaşayan insanların Haşr suresini okumaları gerektiğini öğütlemiştir.

Baş Ağrısı İçin Haşr Suresi

Baş ağrısı için okunan dualar

24 ayetlik bir sure olan Haşr suresi, Kuran-ı Kerim'in 59. suresidir. Medinede inmiştir. Haşr, toplamak anlamına gelmektedir. Baş ağrısı zamanlarında okunduğunda baş ağrısına iyi gelmektedir.

Baş Ağrısı İçin Okunacak Dualar Nelerdir? Geçmeyen Baş Ağrısı İçin Okunacak Dualar ile ilgili etiketler dua
GÜNÜN VİDEOSU

Yavuz Ağıralioğlu "AK Parti muhalefeti dağıtmak istiyor" diyen Öztrak'ı ti'ye aldı!

İYİ Partili eski vekil Yavuz Ağıralioğlu katıldığı bir canlı yayında muhalefeti ti'ye aldı. Faik Öztrak'ın "AK Parti muhalefeti dağıtmak istiyor." sözlerini değerlendiren Ağıralioğlu, "Olağanüstü bir tespit. Demek ki siyasi zeka yenildikçe açılıyor" dedi.