Bartın'da sel: Mahsur kalan 47 yolcu kurtarıldı

Bartın Kurucaşile ve Amasra ilçelerinde etkili olan sağanak yağış sonrasında taşan dereler sele neden oldu. Kastamonu'dan İstanbul'a giden otobüsteki 47 yolcu, sel sularının yükseldiği Göçgündemirci köyü mevkiinde mahsur kaldı. Mahsur kalan kişiler düzenlenen operasyonla kurtartıldı

Bartın Kurucaşile ve Amasra ilçelerinde gece saatlerinde başlayan sağanak yağmurun dereleri taşırması sonrasında sel meydana geldi. Sel nedeniyle Kurucaşile Tekkeönü köyü ile Amasra Göçgündemirci, Çakraz köyleri sular altında kaldı.

47 yolcu mahsur kaldı

Kastamonu'nun Cide ilçesinden İstanbul yönüne giden bir yolcu otobüsüyle 2 otomobilin sel yüzünden Amasra ilçesi Göçgündemirci köyü mevkisinde köprü üzerinde kalması sonucu ekipler tarafından çalışma başlatıldı.

Araçlardaki 47 kişi AFAD ile Sahil Güvenlik Amasra Grup Komutanlığı ekipleri tarafından iş makineleri ve botlarla bulundukları yerden alındı.

Amasra Kaymakamı Kadir Taner de kurtarılan kişilerin buradan da Amasra'da hazırladıkları yerlerde istirahate alınacağını bildirdi.

Ekiplerin bölgede mahsur kalanları kurtarmak için başlattığı çalışma sürüyor.

Bartın'da sel: Mahsur kalan 47 yolcu kurtarıldı ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.