Barajdaki su seviyesi yükselince ortaya çıktı: Alibeyköy Barajı'nda çöple doldu

İstanbul'da meydana gelen yoğun kar yağışı barajlardaki su seviyesinin ciddi şekilde artmasına neden oldu. Alibeyköy Barajı'nda su seviyesinin artması sonrası kıyılardaki çöpler tahliye kapaklarının bulunduğu bölümde birikmeye başladı. İstanbul'a su sağlayan önemli barajlardan olan Alibeyköy barajında doluluk oranı yaklaşık 4 ay önce yüzde 17.03 olarak ölçülmüştü.

İstanbul'da kurak geçen sonbaharın ardından barajların doluluk oranlarında büyük düşüşler yaşanmıştı. 2021 yılının Kasım ayında doluluk oranı yüzde 41.19 olarak ölçülmüştü. İstanbul'da birbiri ardına etkili olan  yağışlı sistemlerin ardından doluluk oranları hızla yükselişe geçmişti. İSKİ verilerine göre bugünkü baraj doluluk oranı yüzde 87.11 olarak ölçüldü.

Barajdaki su seviyesi yükselince ortaya çıktı: Alibeyköy Barajı'nda çöple doldu

ALİBEYKÖY BARAJI ÇÖPLÜĞÜ DÖNDÜ

İstanbul'a su sağlayan önemli barajlardan olan Alibeyköy barajında doluluk oranı yüzde 80.69  olarak ölçüldü. Yaklaşık 4 ay önce doluluk oranı yüzde 17.03 olarak ölçülen Alibeyköy barajında su seviyesindeki hızlı yükseliş beraberinde bir kirlilik sorunu ortaya çıkardı.

Barajdaki su seviyesi yükselince ortaya çıktı: Alibeyköy Barajı'nda çöple doldu - Resim : 2

Kıyılarda piknik yapan vatandaşlar tarafından bırakılan çöpler suların yükselmesiyle yüzmeye başladı. Su havzasında bulunan çöpler rüzgarında etkisiyle Sultangazi ilçesinde bulunan tahliye kapaklarının bulunduğu bölümde birikmeye başladı.  Bölgedeki kirlilik havadan da görüntülendi.

Barajdaki su seviyesi yükselince ortaya çıktı: Alibeyköy Barajı'nda çöple doldu - Resim : 3

İstanbul'da Istranca ve Kazandere baraj gölü havzalarında doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı. İstanbul'da doluluk oranı en az olan baraj ise yüzde 61.09  ile Sazlıdere barajı oldu.

Barajdaki su seviyesi yükselince ortaya çıktı: Alibeyköy Barajı'nda çöple doldu ile ilgili etiketler İstanbul Baraj Çöp Alibeyköy Barajı su seviyesi kar yağışı
GÜNÜN VİDEOSU

Şampiyon Galatasaray, Florya'da taraftarıyla buluştu! Muhteşem kutlama

Süper Lig'de bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan Galatasaray, Ankara deplasmanından evi Florya'ya döndü. Galatasaray’da futbolcular, teknik ekip ve yönetim kurulu üyeleri, şampiyonluğu Florya Metin Oktay Tesisleri’nde sarı-kırmızılı taraftarlarla kutladı.