Baraj gölünde kaybolan üç kişi hala aranıyor

Kayseri'de serinlemek için girdikleri Sarımsaklı Barajı'nda kaybolan üç kişiyi arama çalışmaları sabahın erken saatlerinde yeniden başladı. Çalışmalara AFAD, UMKE ve Türkuaz Sualtı ve Akarsu Arama Kurtarma Derneği balık adamları katılıyor. Ailelerin acılı bekleyişi de sürüyor.

Edinilen bilgiye göre, Melikgazi ilçesinde bulunan Sarımsaklı Barajı’na Doğu Türkistan uyruklu H.M. (10) ve S.A. (16) isimli 2 kız çocuğu girdi.

Kızların suda çırpındığını gören aynı kafileden A.T. (28) de onları kurtarmak için baraja girdi.
Baraja giren 3 kişi suda kaybolunca durum ekiplere bildirildi.

İhbarın ardından olay yerine jandarma, AFAD, UMKE ve Türkuaz Sualtı ve Akarsu Arama Kurtarma Derneği balık adamları sevk edildi.

Baraj gölünde kaybolan üç kişi hala aranıyor

Balık adamların yaklaşık 4 saatlik arama çalışması sonucunda şahıslara rastlanılamadı. Havanın kararması nedeniyle arama çalışmalarına ara verildi.

Sabah erken saatlerde kaybolan kişiyi arama çalışmaları devam etti. Jandarma, AFAD, UMKE ve Türkuaz Sualtı ve Akarsu Arama Kurtarma Derneği balık adamları baraj gölünde çalışmalara başladı.

Ayrıca Mersin ve Konya’dan gelen polis dalgıçlar da baraj gölündeki arama faaliyetlerine katıldı. Öte yandan ailenin acılı bekleyişi de sürüyor.

Baraj gölünde kaybolan üç kişi hala aranıyor ile ilgili etiketler Kayseri AFAD baraj gölü arama kurtarma sarımsaklı barajı
GÜNÜN VİDEOSU

Arjantin'de Merkez Bankası için cenaze töreni düzenlendi!

Arjantin'de yeni başkan Javier Milei'nin destekçileri Merkez Bankası'nın kapısında cenaze töreni düzenledi. Javier Milei, hiperenflasyonu sona erdirmek için "merkez bankasını kapatma" sözü vermişti.