Bankalarda Seçil Erzan önlemleri

Ünlü futbolcuların paralarını gayri resmî yollarla değerlendirerek, faizden fazla getiri sağlayan Denizbank müdüresi Seçil Erzan’ın kurduğu ponzi sistemi, diğer banka yöneticilerini harekete geçirdi. Gelen kulislere göre, Bankalarda hareketlilik başladı. Müdür odalarına kamera, sabit telefonların dahili olarak dinlenmesi, şube taşıtlarına uydu takip cihazı ve istihbarat birimlerine yeni talimatlar yağıyor…

Denizbank’ın eski Florya Şube Müdiresi Seçil Erzan’ın Fatih Terim Fonu” ismi altında 10 milyonlarca dolar tutarında para toplaması ve fonun batması ortalığı karıştırdı.

Bankalarda Seçil Erzan önlemleri

Seçil Erzan vakasından ibret alan bazı özel bankalar uzun süredir aynı şubede görev yapan binlerce müdürün yerini değiştirmeye başladı. Şube müdürleri daha önce hiç görev yapmadıkları şubelere tayin ediliyor.

ODALARA KAMERA, ARABALARA UYDU TAKİP CİHAZI

Bazı bankalarda müdür odalarına kamera, şube araçlarına GPS takıldığı da iddia ediliyor. Riskli işlemler ve uyulması gereken kurallar ile ilgili hatırlatma eğitimleri arttırıldı.
Bankalarda müdür seviyesinde görevlendirilecek kişilerle ilgili kriterlerin Bankacılık

Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yeniden tanzim edilebileceği belirtiliyor.

İstihbaratın ve teftişin yeni Seçil Erzan vakalarına mahal vermeyecek şekilde gözden geçirildiği de bildiriliyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, “Fatih Terim Fonu” diyerek futbolcuları 25 milyon 770 bin dolar ve 7 milyon 384 TL dolandırdığı gerekçesiyle 226 yıl hapsi talep edilen Denizbank eski Florya Şube Müdiresi Seçil Erzan’ın merkezinde olduğu farklı soruşturmalar da yürütüyor.

Bankalarda Seçil Erzan önlemleri ile ilgili etiketler ekonomi Denizbank Fatih Terim Arda Turan
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasta ziyaretinde gülümseten diyalog! "Finike yoluna tünel isterim"

Antalya Şehir Hastanesi'nde tedavi gören hastaları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hasta arasında gülümseten diyalog yaşandı: "Ne istiyorsun deme sakın. Yoksa Finike yoluna tünel isterim."