Bank Asya avukatının yüklü miktarda hesapları ortaya çıktı

FETÖ soruşturması kapsamında aranan Bank Asya ile firari emniyet imamı Osman Hilmi Özdil'in avukatlığını yapan Orhan Karakuş, Ankara'da saklandığı evde yakalandı. FETÖ elebaşının talimatıyla 2014'te özel bir bankadaki 2,5 milyon lirasını bir kalemde Bank Asya'ya yatıran Karakuş'un, bankanın TMSF'ye geçmesiyle bütün parasını çektiği ortaya çıktı.

Örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu belirlenen avukat Karakuş, hakkında gözaltı kararı verildikten sonra kayıplara karıştı.

TUTUKLANDI

Yaklaşık iki yıldır aranan Karakuş'un Ankara'da saklandığı bilgisi üzerine emniyet ekipleri operasyon düzenledi. Karakuş, saklandığı evde 19 bin 125 dolar, 19 bin 250 avro, 100'er gramlık 3 külçe altın, 3 altın bilezik, 1 küçük altın, 1 Cumhuriyet altını ve 25 tane 1 dolar ile yakalandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu savcısı tarafından sorgulanan Karakuş, çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduktan sonra FETÖ üyeliğinden 8 yıl hapis cezasına çarptırılan avukat Mehmet Rasim Kuseyri'nin yanında staj yaptı. Karakuş, 2000 yılında kendi hukuk bürosunda avukatlık yapmaya başladı.

KISA SÜREDE BÜYÜK SERVET

Karakuş, FETÖ'nün firari emniyet mahrem imamı "Kozanlı Ömer" kod adlı Osman Hilmi Özdil'in 2017'ye kadar avukatlığını üstlendi. Aynı zamanda Bank Asya'nın da avukatları arasında yer aldı. Kısa sürede edindiği servetle dikkati çeken Karakuş'un adına Ankara'da 2 daire, 1 çalışma ofisi, Antalya'da arsa, araba ve eşinin adına 2 kooperatif hissesi ile Bank Asya'da 3 milyon 769 bin 810 liralık hesabı olduğu kayıtlara geçti.

BÜROSUNDAN SABİT HAT KULLANDI 

Örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock'u 11 Temmuz 2015'e kadar kullanan Karakuş, şifre olarak avukatlık bürosunun sabit hat numarasını kullandı. Çok sayıda örgüt mensubu ile telefon irtibatı tespit edildi. Eskişehir Odunpazarı'ndaki bir evin bodrum katında yapılan aramada ele geçirilen örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in kitabından da Karakuş'un parmak izi çıktı.

AA

Bank Asya avukatının yüklü miktarda hesapları ortaya çıktı ile ilgili etiketler avukat FETÖ Ankara Bank Asya yakalandı servet
GÜNÜN VİDEOSU

Evlat nöbetinde bir buluşma daha! Annenin oğluna ilk sorusu duygulandırdı: Aç mısın?

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelere eylemin 996'ncı gününde katılan Mardinli Akdaş çifti, terör örgütü PKK’dan kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan oğullarına kavuştu. Anne Gülperi Akdaş, oğluna sarılıp "Aç mısın?" diye sorması duygulandırdı.