Bangladeş'te tekne faciası: Çok sayıda can kaybı ve yaralı var

Bangladeş'te bir yolcu gemisinde gece saatlerinde yangın çıktı. Yetkililer ilk belirlemelere göre 23 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Büyük bir faciaya neden olan yangının çıkış nedeni hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Bangladeş'in başkenti Dakka yakınlarındaki bir nehirde seyir halindeki bir yolcu gemisinde yangın çıktı. Yetkililer ilk belirlemelere göre 32 kişinin hayatını kaybettiğini ve 100'ün üzerinde yaralı olduğunu açıkladı. Arama ve kurtarma çalışmaları devam ederken can kaybı sayısının artmasından endişe ediliyor.

Bangladeş'in başkenti Dakka'dan Barguna bölgesine giden bir yolcu gemisinde yangın çıktı. Yerel saatle gece çıkan yangında ilk belirlemelere göre 32 kişi hayatını kaybetti. AFP'ye açıklama yapan yetkililer gemide yaklaşık 1000 kişinin olduğunu ve yangının çıktığı sırada birçok yolcunun uyuduğunu söyledi.

Yangının çıkış nedeni hakkında net bir bilgi bulunmazken teknenin makine dairesinden çıktığını ve ardından feribotun geri kalanını parçaladığı düşünülüyor.

Bangladeş'te tekne faciası: Çok sayıda can kaybı ve yaralı var

Öte yandan uzmanlar son çıkan yangının bölgede çıkan gemi yangınlarının bir başka örneği olduğunu belirtiyor. Uzmanlar, kazaları yetersiz bakıma, tersanelerdeki gevşek güvenlik standartlarına ve alçak delta ülkesindeki aşırı kalabalıklığa bağlıyor.

Ağustos ayında, yolcularla dolu bir tekne doğu Bangladeş'te bir kargo gemisiyle çarpışmış en az 21 kişi hayatını kaybetmişti. Kaza yapan yolcu gemisinde en az 60 kişi bulunuyordu.

Bangladeş'te tekne faciası: Çok sayıda can kaybı ve yaralı var ile ilgili etiketler Bangladeş Gemi Yangın