Balıkesir'de Üniversite öğrencileri 26 Eylül'de eğitime başlıyor!

Balıkesir'in ilçelerinde bulunan üniversiteler 26 Eylül'de eğitime başlıyor. Balıkesir'de bulunan 'Balıkesir Üniversitesi' 'Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi' ve bu üniversitelerin diğer ilçelerde bulunan fakülteleri ve yüksekokulları yeni eğitim- öğretim yılı öğrencilerin kullanımına hazır hale getirildi.

Balıkesir'in ilçelerinde fakülteleri ve yüksekokulları bulunan Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 26 Eylül tarihinde eğitime başlıyor. Öğrencilerin güvenli, huzurlu ve eğitim için elverişli koşullarda bulunabilmeleri için üniversiteler ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili kuruluşlarla birlikte yürütülen çalışmaların önemli bölümü tamamlandı. Öncelikle öğrencilerin herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeleri yapmak, ayrıca barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere bazı önlemler alındı. Üniversitelerimize yeni yerleşen ve ilk defa Balıkesir'e gelecek olanlar başta olmak üzere öğrencilerin barınma ihtiyaçlarının tam olarak karşılanması konusunda gerekli planlamalar yapıldı.

Balıkesir'de Üniversite öğrencileri 26 Eylül'de eğitime başlıyor!

"ÖĞRENCİLERE ULAŞIM, BARINMA, EĞİTİM GİBİ TEMEL KONULARDA DESTEK SAĞLANMAKTADIR"

Balıkesir Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi. "Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından İl Merkezi ve Bandırma İlçesinde yedi ayrı noktada stantlar oluşturularak öğrencilere bilgilendirme yapılmakta, ulaşım, barınma, eğitim gibi temel konularda destek sağlanmaktadır. Uzman personelimizin görev yaptığı stantlar otogarlar, üniversite yerleşkeleri ve şehrin merkezi yerlerinde kesintisiz olarak hizmet verecek. Valilik ve Kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Açık Kapı Birimleri de hafta sonları dahil kesintisiz olarak üniversite öğrencileri ve velilere yardımcı olmak amacıyla çalışmaya başlandı. Açık Kapı Birimlerine gelen veya iletişim kuran tüm öğrenciler için konaklama ve ulaşım konusunda bilgilendirme yapılacak ve destek sağlanacak. Balıkesir genelinde bulunan bütün kamu misafirhaneleri tüm kapasiteleri ile öğrencilerin geçici süreyle konaklamaları için tahsis edildi. Bunun yanı sıra özellikle Bandırma ve İl Merkezindeki Gençlik Spor Bakanlığına bağlı yurtların kapasiteleri arttırılmış, bakanlığa bağlı özel yurt ve pansiyonların kapasitelerinde de ayrıca artışa gidilmiştir. İl genelinde yüzde 30 civarında konaklama kapasitesi artışı sağlandı. Yeni öğrenci yurtlarının yapımı devam ederken ihale ve proje çalışması aşamasındaki yurt yapımı süreçleri de başarılı şekilde devam ediyor. Alınan bu tedbirlerle özellikle ilk defa Üniversitelere kayıt yaptıran öğrencilerin barınma ve geçici konaklama ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmektedir. Üniversite öğrencilerinin en güvenli ve sağlıklı koşullarda öğrenim görmeleri amacıyla yürütülen çalışmalar Valilik tarafından yakından takip edilmektedir"

Balıkesir'de Üniversite öğrencileri 26 Eylül'de eğitime başlıyor! ile ilgili etiketler Balıkesir Balıkesir üniversitesi Balıkesir onyedi eylül üniversitesi
GÜNÜN VİDEOSU

Tefeciler Seçil Erzan'ı boş araziye götürüp tehdit etti! Yüzü gözü şiş halde ne derlerse tekrarladı

"Fatih Terim Fonu" ile milyonlarca dolarlık vurgun yapan bankacı Seçil Erzan'ın tefeciler tarafından tehdit edildiği görüntüler ortaya çıktı. Erzan'ın, evinden alınıp boş araziye götürüldüğü videoda yüzü gözü şiş halde tefeciler ne söylerse tekrar ettiği görüldü.