Balıkesir'de orman yangınlarına karşı tedbirler alındı

Balıkesir, eşsiz güzellikteki ormanlarını yangınlardan korumak için Balıkesir valisi Hasan Şıldak ve Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu toplantıda bir araya geldi. Toplantıda, orman yangınlarına karşı tedbirler ele alındı. 45 ormana giriş yasağı getirildi.

Balıkesir'de orman yangınlarına karşı önlemler alınmaya başlandı. Balıkesir Valisi Hasan Şıldak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu bir araya geldi. Yapılan toplantıda orman yangınları için tedbirler ele alındı, 45 orman alanına giriş yasağı getirildi. 

Balıkesir'de orman yangınlarına karşı tedbirler alındı

Piknik alanı olarak kullanılan ve ateş yakmaya belli bir bölgede izin verilen 14 kontrollü işletme için ateş yakarak piknik yapma izni verildi. 8 mesire alanı da ateşsiz piknik alanı olarak belirlendi.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak onaylanan kararda şu ifadelere yer verdi:

"Balıkesir İli Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonunun 11 Mayıs 2022 tarihli kararları doğrultusunda, meteorolojiden alınan hava tahmini raporlarında önümüzdeki günlerde sıcaklık değerlerinin yükseleceği öngörüldüğünden, mevsimsel ve insani faktörlere dayalı olarak yangın riskinin artabileceği değerlendirilerek, yeni bir karar alınıncaya kadar ormanlık alanlarda meydana gelebilecek yangınlara karşı şu önlemler alınmıştır.

- Belirlenen mesire alanları, tabiat parkları ve günübirlik kullanım alanlarının dışında bütün orman alanlarında piknik yapmak, konaklamak, mangal, semaver ve benzeri amaçlarla ateş yakmak yasaklanmıştır. İzin verilen mesire alanlarında da saat 20.30’dan sonra ateş yakılamayacaktır.”

Balıkesir'de orman yangınlarına karşı tedbirler alındı - Resim : 2

Alınan karalarla ilgili olarak şu ifadeleri kullanıldı:

"Ormanlık alanlara yakın olan yerlerdeki düğün, kutlama ve benzeri organizasyonlarda, orman yangınına neden olabilecek havai fişek, dilek balonu gibi yanıcı madde kullanılmasına izin verilmeyecek. İzinli kamping işletmeleri dışında tüm ormanda kamp yapılmayacak ve çadır kurulamayacak.

- Başta ormanlık alanların çevresindeki yerler olmak üzere tarla, bağ, bahçe, zeytinlik ve diğer tüm arazilerde temizlik ve benzeri amaçlarla anız, bitki örtüsü, ot ve dal gibi artıkların yakılması yasaklandı. Bütün ormanlık alanlarda ve çevresinde drone, İHA ve benzeri diğer hava araçları uçurulamayacak.”

Balıkesir'de orman yangınlarına karşı tedbirler alındı - Resim : 3

Balıkesir'de orman yangınlarına karşı tedbirler alındı ile ilgili etiketler Balıkesir Orman
GÜNÜN VİDEOSU

Teslim olan PKK'lı teröristler hakkında çarpıcı gerçek ortaya çıktı! Açlıktan bağırsakları delinmiş

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde mağaradan çıkarak teslim olan teröristler ile ilgili çarpıcı gerçekler ortaya çıktı. Sefalet içinde yaşadıkları öğrenilen teröristlerin açlıktan bağırsakları delinmiş.