Balıkesir'de kamp, karavan ve offroad tutkunlarını buluşturan festival

Eşsiz doğası ile adrenalin sporlarına ev sahipliği yapan ve kamp tutkunlarının gözdesi haline gelen Balıkesir’in Sındırgı ilçesi, macera dolu sıra dışı bir festivale hazırlanıyor. 22-23 ve 24 Ekim tarihleri arasından Sındırgı Kamp, Karavan ve Offroad Festivali gerçekleştirilecek.

Karadeniz'i andıran doğası ile Yaylabayır Göleti festivale ev sahipliği yapacak. İlk iki gün kamp kuracaklar için doğa sporu, konserler gibi birçok farklı faaliyet planlanırken, 23 Ekim Pazar günü de offroad tutkunları hazırlanan özel parkurda hünerlerini sergileyerek birincilik için yarışacak.

Balıkesir'de kamp, karavan ve offroad tutkunlarını buluşturan festival


COVİD-19 ÖNLEMLERİ ALINACAK

Sındırgı Kamp, Karavan ve Offroad Festivali tamamen ücretsiz olacak. Dışarıdan seyircilere ise yalnızca offroad yarışlarında müsaade edilecek. Kamp kuracaklar ve yarışlara katılacaklarda aşı kartı, ateş ölçümü gibi Covid-19 tedbirleri kapsamında gerekli kriterler aranacak.


Balıkesir'de kamp, karavan ve offroad tutkunlarını buluşturan festival

4 BİN KİŞİNİN KATILACAĞI TAHMİN EDİLİYOR

Sındırgı’da doğa ve kamp turizminin geliştirilmesi için her alanda çalışmalarını sürdüren Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, “Doğal şehir Sındırgı her yanıyla farklı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Sındırgı’ya 20 km mesafedeki Yaylabayır’da bir ormanın içerisinde bu sefer de off-road, karavan, kamp merkezi oluşturduk. Burada önümüzdeki hafta sonu müthiş bir faaliyet olacak. Katılım çok yüksek, 3-4 bin kişiyi şu anda bulacağını tahmin ediyoruz. 500’e yakın karavan ve yüzlerce kamp, farklı etkinliklerle, gece etkinlikleriyle, insanların kaynaşabileceği bir ortam oluşacak. Parkur oluşturduk. İnsanlar 3 gün boyunca alışveriş yapacaklar“ dedi.

Balıkesir'de kamp, karavan ve offroad tutkunlarını buluşturan festival

22 Ekim Cuma günü kamp kurulumu başlayacak, 23 Ekim Cumartesi doğa sporları, konserler olacak. 23 Ekim Cumartesi günü offroad yarışları ile festival son bulacak.

 

Balıkesir'de kamp, karavan ve offroad tutkunlarını buluşturan festival ile ilgili etiketler Balıkesir doğa kamp karavan offroad Yaylabayır Göleti festival Sındırgı Kamp

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Gezi olaylarının 10. yıl dönümünde Türkiye Komünist Partili bir grup polislere saldırdı!

Türkiye Komünist Partili bir grup, Gezi kalkışmasının 10. yıl dönümünde Taksim'de polislere saldırdı. Konuya ilişkin İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada 59 şahıs gözaltına alındığı belirtildi.