Balıkçılar 'Her fırtına sonrası aynı manzara' diyerek tepki gösterdi: Çöpler yüzünden açılamıyorlar

Karadeniz'de derelere ve denize atılan çöpler fırtına sonrası balıkçı barınaklarının olduğu bölgeye kadar geliyor. Yüzeydeki çöpler nedeniyle denize açılamadıklarını belirterek duruma tepki gösteren balıkçılar “Dere ve denizlerden gelen çöpler her fırtına sonrası barınağın yüzeyini dolduruyor, önlem alınmalı" dedi.

Doğu Karadeniz'de derelere atılan çöpler, taşkınlarla sürüklenerek denize ulaşıyor. Denizlerde kirliliğe yol açan atıklar da fırtınalı havalarda dalgaların etkisiyle balıkçı barınaklarına birikiyor. Rize'de İslampaşa Balıkçı Barınağı'nda deniz yüzeyi dalgaların sürüklediği çöplerle doldu. Yüzeydeki çöpler, balıkçıların da tekneleriyle denize açılamalarını engelliyor.

Balıkçılar 'Her fırtına sonrası aynı manzara' diyerek tepki gösterdi: Çöpler yüzünden açılamıyorlar

‘FIRTINA SONRASI MANZARA BU'

Balıkçı barınağında kayıkhane sahibi Sefer Alan, “Her fırtına sonrası bu manzara oluşuyor. Dere ve denizlerden gelen çöpler sonrasında barınağın yüzeyi çöp doluyor. Pervaneleri poşetler sardığı için bu haldeyken kayıklarımızı dışarıya çıkartamıyoruz. Bu sıkıntıyı artık yaşamak istemiyoruz, önlem alınsın” dedi.

Balıkçılar 'Her fırtına sonrası aynı manzara' diyerek tepki gösterdi: Çöpler yüzünden açılamıyorlar - Resim : 2

Balıkçı Hüseyin Huylu ise “Fırtına olduğu zaman burası çöple doluyor. Poşetler pervanelere takıldığı için kayıkları küreklerle dışarıya çıkartıyoruz. İki gündür çöpler burada, tekrar denize taşınmalarını bekliyoruz. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” diye konuştu.

Balıkçılar 'Her fırtına sonrası aynı manzara' diyerek tepki gösterdi: Çöpler yüzünden açılamıyorlar - Resim : 3

Balıkçılar 'Her fırtına sonrası aynı manzara' diyerek tepki gösterdi: Çöpler yüzünden açılamıyorlar ile ilgili etiketler Karadeniz Çöp balıkçı kirlilik dere
GÜNÜN VİDEOSU

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın basketbol performansı! Takımını böyle yönlendirdi: Tam bir oyun kurucu

Sporla her zaman yakından ilgili olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sık sık basketbol oynamayı da ihmal etmiyor. AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da yer aldığı basketbol maçından görüntüleri paylaştı.