Bakan Tekin'den uzman öğretmenlik açıklaması! Tarih verdi...

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabı üzerinden Öğretmenlik Kariyer Basamakları sınavına ilişkin önemli bir açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"10 YILLIK ÖĞRETMENİN BİR TEST İLE DEĞERLENDİRİLMESİ DOĞRU DEĞİL"

"Öğretmenler Odası sohbetlerimizin en önemli konularından birisi kariyer basamakları oluyor. Bu konuda nihai çözüm için AYM’nin gerekçeli kararını bekliyoruz. Ancak kısa vadeli önümüzdeki sınav için küçük bir düzenleme planlıyoruz. Eğer daha önceki gibi test sınavı yaparsak, bu sınavın bir mali yükü var. Ayrıca en az 10 yıllık bir öğretmenin bir test sınavı ile değerlendirilmesini de doğru bulmuyorum. O yüzden bu konuda hazırladığımız bir formülü önümüzdeki hafta sizlerle paylaşacağız. Hem kanundaki sınav zorunluluğunu aşacak, hem sınav ücreti sıkıntısını ortadan kaldıracak ve hem de genel politikalarımızla uyumlu hızlı çözüm üretmiş olacağız. Böylece öğretmenler odası sohbetlerimizden bir talebi daha hayata geçirmiş olacağız."

Bakan Tekin'den uzman öğretmenlik açıklaması! Tarih verdi... ile ilgili etiketler Yusuf Tekin Öğretmen
GÜNÜN VİDEOSU

Virajı alamadı yoldan düştü... Of’taki kaza sabah ortaya çıktı

Trabzon'un Of ilçesine bağlı Kıyıboyu Mahallesi’nde Harun Şengül’ün (68) kullandığı araç şarampole yuvarlandı. Gece saatlerinde meydana gelen kazada şengül'ün yokuşu çıkarken viraja yaklaşınca direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana geldiği öğrenildi. Sabah havanın aydınlanması ile ortaya çıkan kazada araç sürücüsü hayatını kaybetti.