Bakan Soylu'dan kuvvetli kar yağışı açıklaması: Bütün valiliklerimiz uyarıldı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yurt genelinde bu akşam saatlerinden itibaren etkili olması beklenen kar yağışına ilişkin, valiliklerin tekrar uyarıldığını duyurdu. Bakan Soylu ayrıca, "Vatandaşlarımızdan ricamız; uyarılar, alınan tedbirler ve duyurular çerçevesinde dikkatli olmalarıdır." dedi.

AFAD'ın ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan da kar yağışı uyarısı geldi. 

Bakan Soylu, "Bugün başlayacak olan yoğun kar yağışı ile ilgili tüm valiliklerimiz tekrar uyarıldı" dedi.

 

Soylu'nun açıklamaları şöyle:

"Oluşabilecek olumsuzluklara karşı Valiliklerimiz, İl Özel İdareler, AFAD, GAMER, 112 Acil Çağrı Merkezlerimiz, Emniyet ve Jandarma birimlerimiz, Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü ile koordineli şekilde 24 saat esasına göre teyakkuz haline geçirildi.

Bîmekânlar dahil kimsesiz ve yaşlılarımızın ihtiyaçlarının önceliklendirilmesi, Emniyet ve Jandarma #HAYDİ ekiplerimizce sokak hayvanlarına her türlü mama desteği sağlanmaya devam edilmesi, tüm araçların, özellikle ağır vasıtalar başta olmak üzere kış lastiklerine dikkat edilmesi, kayan araçların yolları kapatmaması için derhal çekicilerle çekilmesi gibi birçok tedbir tekrar hatırlatılmıştır.

Vatandaşlarımızdan ricamız; uyarılar, alınan tedbirler ve duyurular çerçevesinde dikkatli olmalarıdır.

Kazasız belasız inşallah..."

Bakan Soylu'dan kuvvetli kar yağışı açıklaması: Bütün valiliklerimiz uyarıldı! ile ilgili etiketler Süleyman Soylu kar Uyarı bakan soylu valilik
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.