Bakan Soylu duyurdu: Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız 'Kökünü Kurutma Operasyonu' başlatıldı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır merkezli 10 ilde uyuşturucu baronlarına yönelik 'Kökünü Kurutma Operasyonu' başlatıldığını duyurdu. Bakan Soylu, 10 ilde 292 adrese 4 bin 200 polisle baskın düzenlendi ve baron ve baroniçelerin de aralarında olduğu 213 kişi gözaltına alındı.'' dedi.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünde, bu sabah 04.00'te başlatılan uyuşturucu operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

EN ÜST DÜZEY 2 KADIN GÖZALTINA ALINDI

8 ay süren çalışma sonucunda örgütün en üst yönetiminde 2 kadın elebaşının bulunduğu, uyuşturucu sevkiyatı ve para transferinin bir kısmının bunlar üzerinden yapıldığı tespit edildi. Bakan Soylu bu 2 kadının gözaltına alındığını duyurdu.

Bakan Soylu duyurdu: Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız 'Kökünü Kurutma Operasyonu' başlatıldı!

TÜRKİYE'NİN EN KAPSAMLI OPERASYONU

"Kökünü Kurutma" adı verilen ve Diyarbakır merkezli, İstanbul, Bursa, Batman, Şanlıurfa, Van, Muş, Bitlis, Erzurum, Eskişehir, Mardin'de başlatılan eş zamanlı baskınların, sokak satıcılarına karşı bugüne kadar yapılan Türkiye'nin en kapsamlı operasyonu olduğu belirtildi.

BİNLERCE POLİS, HELİKOPTERLER VE 20 NARKOTİK ARAMA KÖPEĞİ...

4 bin 200 polis, 2 helikopter, 20 narkotik madde arama köpeğinin katıldığı operasyonla, kimyasal nitelikli uyuşturucuları satan şüphelilerin tamamının tek seferde yakalanması planlanıyor.

Ekiplerce, 292 şüpheliye ait 205 adreste yapılan aramalar sürüyor.

Soylu'nun açıklamalarından satır başları:

Bugün Diyarbakır ilimizde yaklaşık 8 ay önce başlayan ve bugüne kadar da ilmek ilmek işlenen titiz bir çalışmayla, uzun zamandır arkadaşlarımızın üzerinde gayret gösterdiği, başsavcılıkla yürütülen bir uyuşturucu operasyonu gerçekleştirilmiştir.

Kökünü Kurutma Operasyonu ismi. Önemi şuradadır; Diyarbakır'da hem baronlar, hem baroniçeler, hem sokak satıcıları bütün hepsi 21 Eylül'de başlayan projemizin akabinde tek tek tespit edilmişlerdir.

Bu operasyonda 292 hedef söz konusuydu. Sabah 04.00 itibariyle arkadaşlarımız, 4 bin 200 polis arkadaşımız ve jandarmalarımız, 400 araç, 20 narkotik köpeği; 05.00 itibariyle evlere girilmek suretiyle şu ana kadar 213 gözaltı yapıldı.

 Esrar, eroin, kokain her ne varsa hepsine yönelik gerçekleştirilen bu operasyonla, gerçekleşmesini sağlayan arkadaşlarımıza; Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne, narkotik daire başkanlığımıza huzurunuzda çok teşekkür ediyorum.

Kolay bir Operasyon değildir. Bu operasyonun kendine ait özellikleri var, onun için başsavcılığımızın altını çizerek söylüyorum. Bu operasyon projeli bir operasyondur. Başından itibaren tek tek takip edilmiş, tüm dinlemeleri, delilleri elde edilmiş ve operasyona döndürülmüştür.

Baronlar ve baroniçelerin hepsi başarılı bir şekilde gözaltına alınmışlardır.

Bakan Soylu duyurdu: Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız 'Kökünü Kurutma Operasyonu' başlatıldı! ile ilgili etiketler bakan soylu kökünü kurutma operasyonu