Bakan Şimşek'ten enflasyon mesajı! Ne gerekiyorsa yapacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Mart ayı enflasyon verilerinin TÜİK tarafından açıklanmasının ardından ilk mesajını yayınladı. Bakan Şimşek, "Aylık enflasyon öngörümüz doğrultusunda mart ayında geriledi. Birincil önceliğimiz olan fiyat istikrarı hedefimize ulaşana kadar ne gerekiyorsa yapacağız" dedi. İşte detaylar...

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, enflasyon verilerinin ardından değerlendirme yayımladı. 

Bakan Şimşek'ten enflasyon mesajı! Ne gerekiyorsa yapacağız

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mart ayı enflasyon rakamlarını açıkladı.  Enflasyon mart ayında aylık bazda yüzde 3,16 artış kaydetti. Yıllık enflasyon ise 68,50 yükseldi. TÜFE'deki artış son iki aylık ortalamalara göre yüzde 57,50 olarak gerçekleşti.

Rakamların açıklanmasının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, X (Twitter) hesabı üzerinden hızlı bir değerlendirme yaptı. 

 Bakan Şimşek, "Aylık enflasyon öngörümüz doğrultusunda mart ayında geriledi. Para politikasındaki ilave sıkılaşma talepteki dengelenmeye önemli katkı sağlarken dış finansman imkanlarının daha da artması makro finansal istikrarı güçlendirecektir" ifadelerini kullandı.

Mehmet Şimşek şöyle devam etti:

* Deprem hariç harcama kontrolüyle sıkılaşacak maliye politikası ile birlikte tüm bu gelişmeler enflasyon beklentilerinin çıpalanmasını sağlayacak ve dezenflasyon sürecini destekleyecektir. Birincil önceliğimiz olan fiyat istikrarı hedefimize ulaşana kadar ne gerekiyorsa yapacağız.

 

Bakan Şimşek'ten enflasyon mesajı! Ne gerekiyorsa yapacağız ile ilgili etiketler ekonomi Hazine ve Maliye Bakanlığı Mehmet Şimşek
GÜNÜN VİDEOSU

Cansız bedeni bulunan eski Bakan Mehmet Ali Yılmaz'ın olaylı TS-FB maçı sonrası verdiği röportaj!

Spordan sorumlu eski Devlet Bakanı ve Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın evinde cansız bedeni bulunmasının ardından olaylı Trabzonspor-Fenerbahçe maçından sonra verdiği röportaj ortaya çıktı.