Bakan Şimşek: Cari açığı kalıcı olarak azaltmayı hedefliyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası'nın duyurduğu yeni Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi Programı ile ilgili sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu. Cari açığı kalıcı olarak azaltmayı hedeflediklerini belirten Bakan Şimşek, "Dış ticarette önemli payı olan yüksek teknoloji ürünlerin üretimine güçlü destek sağlayacağız." dedi. İşte detaylar...

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası'nın duyurduğu yeni Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi Programı ile ilgili sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Şimşek: Cari açığı kalıcı olarak azaltmayı hedefliyoruz

Bakan Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'ın paylaşımını alıntılayarak şu ifadeleri kullandı:

"Önemli bir program.

Dış ticarette önemli payı olan yüksek teknoloji ürünlerin üretimine güçlü destek sağlayacağız. Cari açığı kalıcı olarak azaltmayı hedefliyoruz.

Süreçte teknik yeterliliği Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, finansal fizibiliteyi bankalar inceleyecek, nihai kararı ise Merkez Bankası verecek.

Ülkemiz için hayırlı olsun."

Bakan Şimşek: Cari açığı kalıcı olarak azaltmayı hedefliyoruz ile ilgili etiketler ekonomi Hazine ve Maliye Bakanlığı Mehmet Şimşek
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, A Milli Basketbol takımının maçını izledi! Zafer sonrası sevinci kamerada...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana Valiliği ziyaretinde A Milli Basketbol Takımının İzlanda’ya karşı 76-75’lik skorla galip geldiği maçı izledi. Son saniye basketiyle gelen zafer sonrası sevinci kameralara yansıyan Erdoğan “Haftada 2 veya 3 gün basketbol oynuyoruz arkadaşlarla…” dedi.