Bakan Özhaseki İzmir'e dikkat çekerek uyardı: 7 üzerinde deprem üretebilir!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki İzmir'de deprem riskine dikkat çekerek 21 aktif fay hattı olduğuna dikkat çekti.

Candaş Tolga Işık'ın moderatörlüğünde gerçekleşen "Az Önce Konuştum" programına konuk olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İzmir'in deprem riski bakımından en riskli iller arasında olduğunu vurgulayarak, "İzmir'de yapılan çalışmalara göre 6 ve 7 üstü deprem üretme kabiliyeti olan 21 aktif fay hattı bulunuyor. En büyük risk taşıyan illerden birisi İzmir. 21 aktif fay hattı var." şeklinde ifade etti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye'nin deprem riski bakımından en riskli illerinden biri olarak İzmir'in öne çıktığını belirtti. Özhaseki, "İzmir'de yapılan çalışmalara göre 6 ve 7 üstü deprem üretme kabiliyeti olan 21 aktif fay hattı bulunuyor. En büyük risk taşıyan illerden birisi İzmir. 21 aktif fay hattı var. İzmir, deprem riski bakımından en yüksek şehirlerin başında geliyor. Ayrıca Ege Denizi'nin altında diri onlarca fay hattı var. Burada yaşadığımız en büyük şansızlık, kentsel dönüşüm bölgeleri ilan ediyoruz. 9 tane riskli alan belirledik. Konutların inşaatına başladık, çok zorluk çektik. TOKİ Başkanlığımız orada konutları teslim etti. N'olur yerel yönetimler gelin beraber çalışalım." ifadelerini kullandı.

 

Bakan Özhaseki İzmir'e dikkat çekerek uyardı: 7 üzerinde deprem üretebilir! ile ilgili etiketler İzmir deprem
GÜNÜN VİDEOSU

30 bina ve 114 kişi tahliye edildi... Gaziosmanpaşa’da yaşanan toprak kayması kamerada!

Gaziosmanpaşa'da akşam saatlerinde meydana gelen toprak kayması nedeniyle bölgedeki 30 bina ve 114 kişi tahliye edildi. Toprak kaymasının yaşandığı anlar saniye saniye kameralara yansıdı.