Bakan Özhaseki: Deprem bölgesinde 180 bin konutta ihaleler tamamlandı

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, deprem bölgesinde 180 bin konutun ihalelerinin tamamlandığını söyleyerek, çalışmalara başladıklarını ve inşaatların hızla ilerlediğini bildirdi. İşte detaylar...

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabında deprem bölgesine yapılan konutlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Özhaseki: Deprem bölgesinde 180 bin konutta ihaleler tamamlandı

Bakan Özhaseki, 11 şehri ve 14 milyon insanı doğrudan etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremin ardından 6 ayın geçtiğini anımsattı.

Devletin afetin ilk anından itibaren olduğu gibi bütün imkan ve birikimiyle sahada çalışmalarına devam ettiğini vurgulayan Özhaseki, şunları kaydetti:

"Şu ana kadar 180 bin konutumuzun ihalesini tamamlayarak çalışmalara başladık. İnşaatlar hızla ilerliyor. Hem rezerv alandaki çalışmalarla hem de yerinde dönüşüm ile 11 şehrimize, güvenli, yöresel mimariye uygun ve iklim dostu konutlar kazandıracağız. Yerinde Dönüşüm Projemize başvurular her geçen gün artarak devam ediyor. Başvuru sayısı şu an itibarıyla, 132 bin 394'ü konut, 22 bin 899'u iş yeri olmak üzere toplam 155 bin 293’e ulaştı. Projemize teveccüh gösteren tüm vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde inşallah bir yıl içerisinde 319 bin toplamda da 680 bin konutumuzu inşa ederek afetzede kardeşlerimize teslim edeceğiz."

Bakan Özhaseki: Deprem bölgesinde 180 bin konutta ihaleler tamamlandı ile ilgili etiketler ekonomi deprem emlak