Bakan Özer'den özel okul ücreti açıklaması: Velilerin çıkarını merkeze alacağız

Milli Eğitim Bakanı Özer'in, özel okullarda ücret artışına ilişkin açıklama yapması bekleniyor. Özer sabah yaptığı açıklamada, "Velilerin çıkarlarını merkeze alacağız" demişti.

Milli Eğitim Bakanı Özer'in, önümüzdeki dakikalarda özel okul fiyatlarıyla ilgili kararı açıklaması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Özer, özel okul fiyatlarıyla ilgili soruları cevapladı. Velilerin çıkarlarını merkeze alacaklarını belirten Özer, "Saat 15.00'te özel öğretim kurumları yöneticileri ile değerlendirme toplantısı yapacağız. Umut ediyorum ki bugün netleşecek ve kamuoyuyla paylaşacağız" diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bakan Özer, bugün saat 15.00'te özel öğretim kurumları yöneticileri ile bir değerlendirme toplantısı yapacaklarını belirterek, "Umut ediyorum ki bugün netleşecek ve kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

Bir önceki toplantının gergin olduğuna yönelik iddiaların sorulması üzerine Özer, "Yok. Biz orada sadece ücretleri konuşmadık. Biz aynı zamanda, özel öğretim kurumlarının eğitim kalitesini artırmayla ilgili yapılacak iyileştirmeler neler olabilir, hareket kabiliyetlerini daha fazla güçlendirmek için neler yapabiliriz, Milli Eğitim Bakanlığı olarak ne destek verebiliriz, çok daha geniş kapsamlı bir toplantıydı. Ücret sadece bir kısmı" diye konuştu.

"VELİLERİN ÇIKARLARINI MERKEZE ALACAĞIZ"

Özel okul yöneticilerine ücretle ilgili beklentilerin sorulduğunu anlatan Özer, ancak bir değerlendirme yapmadıklarını söyledi.

Verimli ve saygılı bir toplantı olduğunu vurgulayan Özer, "İki şey kritik. 2023 enflasyon beklentisi 2022'ye göre çok daha düşük olacak, enflasyon düşme trendine giriyor. İkincisi; velilerin çıkarlarını merkeze alacağız" sözlerini kullandı.

Bakan Özer'den özel okul ücreti açıklaması: Velilerin çıkarını merkeze alacağız ile ilgili etiketler Mahmut Özer
GÜNÜN VİDEOSU

Virajı alamadı yoldan düştü... Of’taki kaza sabah ortaya çıktı

Trabzon'un Of ilçesine bağlı Kıyıboyu Mahallesi’nde Harun Şengül’ün (68) kullandığı araç şarampole yuvarlandı. Gece saatlerinde meydana gelen kazada şengül'ün yokuşu çıkarken viraja yaklaşınca direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana geldiği öğrenildi. Sabah havanın aydınlanması ile ortaya çıkan kazada araç sürücüsü hayatını kaybetti.