Bakan Özer'den dikkat çeken yüz yüze eğitim açıklaması: Devam etme kararlılığındayız!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022 yılı eğitim bütçesiyle ve yüz yüze eğitim ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. 2022 eğitim bütçesinin 274 milyar 384 milyon 474 bin TL olarak belirlendiğini duyuran Bakan Özer, ayrıca uzaktan eğitim ile ilgili de "Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun da onayladığı kurallara harfiyen uyarak yüz yüze eğitime devam etme kararlılığı içerisindeyiz." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer hem 2022 yılı eğitim bütçesi hem de yüz yüze eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Eğitim bütçesinin 274 milyar 384 milyon 474 bin TL olarak belirlendiğini duyuran Bakan Özer, "Bu rakam 2022 yılı merkezi yönetim bütçesinin yüzde 15,7'sini oluşturmaktadır." dedi.

"YÜZ YÜZE EĞİTİMİN YERİNE İKAME EDİLEBİLECEK BİR EĞİTİM YAKLAŞIMI YOK"

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ayrıca, "Uzaktan eğitim ne kadar kaliteli olursa olsun yüz yüze eğitimin yerine ikame edilebilecek bir eğitim yaklaşımı olamaz. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun da onayladığı kurallara harfiyen uyarak yüz yüze eğitime devam etme kararlılığı içerisindeyiz. 289 okulumuzda ikili eğitime geçildi. İstisnai durumlarda gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz ancak kural olarak eğitimi kesintisiz bir şekilde sürdürme kararlılığı içerisindeyiz." ifadelerini kullandı.

 

Bakan Özer'den dikkat çeken yüz yüze eğitim açıklaması: Devam etme kararlılığındayız! ile ilgili etiketler mahmut özer
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan ambulans kaza yaparak yan yattı!

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan bir ambulans, kaza yaparak yan yattı. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.