Bakan Özer, yabancı dil eğitiminde yeni modeli duyurdu: İlk kez açacağız! İngilizce, Arapça, Fransızca ve Almanca...

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yabancı dil eğitiminde yeni modeli duyurdu. Bakan Özer, "2022-2023 eğitim yılından itibaren ilk kez Arapça ve İngilizce 'Destekleme ve Yetiştirme Kursları' açacağız." dedi. Özer ayrıca bu iki dil sonrası Fransızca ve Almancanın da dahil edileceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İngilizce Öğretimi ve Yaz Okulları İngilizce Kurslarına Yönelik İş Birliği Protokolü İmza Töreni'nde konuştu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ' 2022-2023 eğitim yılından itibaren Türkçe, matematik ve fen bilimlerinin ardından ilk kez Arapça ve İngilizce 'Destekleme ve Yetiştirme Kursları' açacağız. Bu ülkede matematik, yabancı dil öğretilemiyor' sözünü tarihin çöplüğüne gömeceğiz.' dedi.

"İNGİLİZCE'DEN SONRA ARAPÇA, FRANSIZCA VE ALMANCA..."

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, CNN Türk'te  yaptığı açıklamalarda, 'Şu anda İngilizce ile başlıyoruz. Daha sonra Arapçayı da dahil edeceğiz. Sonra Fransızca, Almanca yaklaşımlarını geliştireceğiz.' ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Özer'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Öğretmenlerimiz çok fedakarlar. Devasa eğitim sistemine sahibiz. Eğitim sistemimizi normalleştirmeden Türkiye'yi normalleştirmemiz mümkün değildi. MEB bu anlamda çok büyük görev ifa etti. 2021-2022 eğitim öğretim dönemini yüz yüze eğitimle tamamladık.

Yazın öğrencilerimizi yalnız bırakmıyoruz. Bunu halledeceğiz. Çalışmalarınız da nihayetlendi. Artık metodolojiyi, öğrenme yaklaşımını değiştireceğiz. İnşallah ilk uygulamaların da yaz okullarında deneyeceğiz. Yaz okullarında aldığımız geri beslemelerle inşallah 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında bu bulguları eğitim sisteminde kullanacağız. Bunu ilk defa kullanacağız. Şu anda İngilizce ile başlıyoruz. Daha sonra Arapçayı da dahil edeceğiz. Sonra Fransızca, Almanca yaklaşımlarını geliştireceğiz. Ama öncelikle büyük Öğrenci kitlesinin almış olduğu İngilizce problemini halletmemiz gerekiyor. Kronik sorunlarımız yok. İyiye herkesin erişimini artırmak istiyoruz.

 

Bakan Özer, yabancı dil eğitiminde yeni modeli duyurdu: İlk kez açacağız! İngilizce, Arapça, Fransızca ve Almanca... ile ilgili etiketler İngilizce Arapça Fransızca bakan özer yabancı dil almanca kurs
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.