Bakan Kurum: Kira artışı için yeni düzenleme Meclis'e gelecek

NTV canlı yayınına katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, fahiş kira artışıyla mücadele kapsamında yeni düzenlemenin 10-15 gün içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne geleceğini açıkladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, NTV canlı yayınında Seda Öğretir'in sorularını yanıtladı. Fahiş kira artışları düzenlemesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, yeni düzenlemenin 10-15 gün içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne geleceğini açıkladı.

Bakan Kurum, "Bakanlarımızla birlikte bir çalışma grubu oluşturduk. Kira artışlarıyla ilgili 10-15 gün içinde bir düzenleme Meclis'e gelebilir. Pandemi sürecinin başından itibaren tüm dünyada yaşanan tedarik zincirindeki sorunları, enerji krizindeki sorunlarda vatandaşımızın yanında olduk. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar, bu alanda da korumaya desteklemeye devam edeceğiz." dedi.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDAKİ PİSTLER YIKILACAK MI?

Murat Kurum, Atatürk Havalimanı tartışmalarıyla ilgili olarak da şunları kaydetti: "Bugün tüm Türkiye'ye tüm dünyaya Atatürk Havalimanı'nda yapmak istediğimiz projenin küçük bir örneğini gösterdik. Bu örnek de yapılırken hiçbir altyapıya zarar vermeden, insanlarımızın yürüme mesafesinde İstanbul'un akciğeri olabilecek, trafik yükünü azaltacak projemizin bir örneğini gösterdik. Cumartesi günü bir şölen havasında Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla bir tören düzenleyeceğiz. Türkiye'nin en büyük Nillet Bahçesi olacak. Atatürk Havalimanı kapanmıyor, bir pist hizmete devam edecek. Buradaki tüm yapıları değerlendireceğiz. İstanbul'umuz deprem bölgesi, hazırlıklı olmalıyız. Bu alan çok büyük bir toplanma alanı vazifesi görecek. Burası bir yaşam alanı olacak. Millet bahçemizin ismini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan cumartesi günü paylaşacak."

 

Bakan Kurum: Kira artışı için yeni düzenleme Meclis'e gelecek ile ilgili etiketler Murat Kurum Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı kira artışı konut fiyatları
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.