Bakan Kurum duyurdu! Yarısı Bizden Kampanyası'na 190 bin başvuru yapıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Maltepe Sanayici ve İş Adamları Derneği’ne ziyarette bulundu. Önemli açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, kentsel dönüşümde Yarısı Bizden Kampanyası için; ‘Yarısı bizden, yarısı devletimizden’ dedik. Riskli olduğunu düşündüğümüz konutlarımızı İstanbul’un 39 ilçesinde, 963 mahallesinde sizlerle dönüştüreceğiz. Şu an İstanbul’da 190 bin başvuru yapıldı” dedi. İşte detaylar...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Maltepe Sanayici ve İş Adamları Derneği’ne ziyarette bulundu. 

Bakan Kurum duyurdu! Yarısı Bizden Kampanyası'na 190 bin başvuru yapıldı

Bakan Kurum, “Sizlerle bugün, Türkiye yüzyılının arefesinde buluşmaktan gurur duyuyoruz. Sizler bizim daima yol arkadaşımız oldunuz. Mesai arkadaşımız oldunuz. Ticaretimize, sanayimize, şehirciliğimize dair tüm adımları siz değerli arkadaşlarımızla attık. Son derece önemli konularda milletimiz, vatandaşlarımız için istişarelerimizi hep birlikte yaptık. Her gün biraz daha güçlenen ekonomisiyle ticaretiyle yine dünyanın lider şehirlerinden olma yolunda İstanbulumuz için, ülkemiz için mücadele ediyoruz. Bu noktadaki emekleri için buradaki her bir kardeşime ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

"14 MAYIS'I BÜYÜK BİR FARKLA AÇIK ARA ÖNDE TAMAMLADIK”

 Bakan Kurum sözlerine şöyle devam etti:

 “Ülkemiz açısından önemli bir eşiği 14 Mayıs'ta büyük bir farkla açık ara önde tamamladık. Girdiği her seçimde olduğu gibi biz sayın Cumhurbaşkanımız yine bu seçimde de en önde, en yakın rakibine 2,5 milyon oy farkla tamamladı. Milletimiz Cumhur İttifakı'mızı, Cumhurbaşkanımızı büyük bir şevkle, aşkla sandığa koşarak destekledi. Yine eser siyaseti kazandı. İnşallah 28 Mayıs'ta da yeniden sandığa gideceğiz. O güne kadar rehavete kapılmadan Cumhurbaşkanımız için kapı kapı dolaşıp milletimize dargın olan arkadaşlarımıza, kardeşlerimize hep birlikte ulaşacağız ve 28 Mayıs'ta inşallah hep birlikte zaferimizi ilan edeceğiz.”

DEPREMZEDE KARDEŞLERİMİZİN SİYASİ TERCİHLERİYLE ALAY ETTİLER 

Bakan Kurum, “Bu anlayışla bugüne kadar hizmet yaptık. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz. Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz her zaman olduğu gibi yine Cumhurbaşkanımıza, Cumhur İttifakımıza destek verdiler. Ve rekor oy ile sandığa koşarak gittiler. Birileri de depremzede kardeşlerimizin, yaralı kalplerine bakmaksızın onların siyasi tercihleriyle alay ettiler. Seçimden sonra ödeneği bahane göstererek afetzede kardeşlerimizi misafirhanelerden çıkarmak istediler” dedi.

 Bakan Kurum dernek ziyaretinin ardından Maltepe'de bulunan Bağdat Caddesi'nde AK Partililer ile bir araya geldi. 

Bakan Kurum duyurdu! Yarısı Bizden Kampanyası'na 190 bin başvuru yapıldı ile ilgili etiketler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Murat Kurum deprem 2023 Seçimleri
GÜNÜN VİDEOSU

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.