Bakan Kurum duyurdu: Kuralar ilk kez çekilecek

Ev, konut ve arsa kuraları devam ederken, vatandaşlar ilk iş yerim kurasının ne zaman çekileceğini merak ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından "Konut ve arsa kuralarımız devam ederken sıra iş yerlerine geldi. 12 ilde, 3.106 iş yeri için 15 Mart'ta kuraları çekmeye başlıyoruz." açıklamasında bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) eliyle hayata geçirilen ancak 6 Şubat Kahramanmaraş depremleri nedeniyle ertelenen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi kapsamında kura çekimleri kaldığı yerden devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül 2022 tarihinde açıkladığı ve ilk kuraları 7 Kasım 2022 tarihinde Ardahan ve Şırnak illeriyle başlayan “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinde noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimleri 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle ertelenmişti. Ara verilen kura çekimlerine 6 Mart itibarıyla Ankara ile tekrar başlandı.

‘İLK İŞ YERİM'

Bakan Murat Kurum, resmî sosyal medya hesabından, yaptığı açıklamayla “İlk İş Yerim” projesi kapsamında 10 bin iş yeri için kura çekimlerine başlandığını duyurdu.

 

Bakan Kurum duyurdu: Kuralar ilk kez çekilecek ile ilgili etiketler Murat Kurum
GÜNÜN VİDEOSU

Murat Kurum gençlerle PlayStation oynadı... "Yapıyoruz bu sporu"

İBB Başkan adayı Murat Kurum, gençlerle bir araya gelip PlayStation oynadı. Eğlenceli anları Kurum, sosyal medya hesabından "Yapıyoruz bu sporu" notuyla paylaştı.