Bakan Kurum duyurdu! Bayramda deprem bölgesindeki ilk evler teslim edilecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı yayınında açıklamalarda bulundu. Deprem konutları ve kentsel dönüşümle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, bayramda deprem bölgesindeki ilk evlerin teslim edileceğini duyurdu. İşte detaylar...

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı CNN TÜRK Özel Yayını'nda açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum duyurdu! Bayramda deprem bölgesindeki ilk evler teslim edilecek

Deprem konutları ve kentsel dönüşümle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Kurum, bayramda deprem bölgesindeki ilk evlerin teslim edileceğinin müjdesini vererek şunları söyledi:

"Tabii heyecanlıyız. Bulunduğumuz yer itibarıyla, vatandaşlarımızın beklentileri itibarıyla. 81 şehrimizde hikayelerimiz, eserlerimiz var. 5 yıllık bakanlık sürecinde hemen hemen her ile gittik dokunduk. Şimdi de İstanbul2da milletvekili adayıyız. 2005'ten beri İstanbul'da çalıştım yaşadım. İstanbul aslında Türkiye. Ankaralısı da Sivaslısı da Malatyalısı da var. İstanbul, 81 il. Cumhurbaşkanımız takdir ettiler aday olduk.

İSTANBUL'DA KENTSEL DÖNÜŞÜM

Doğal afetlere karşı Türkiye Ulusal Risk Kalkanı Projesi başlatıldı. Bilim insanlarımızın görüşü ışığında bir çalışma başlattık. Çalışmaları tüm kurumlarımız eş zamanlı yürütecek. Bize diyorlar ki 20 yıldır iktidardasınız neden yapmadınız? Acil öncelikli işleri yapmak durumundaydık.

Şimdi de seçim beyannamemizde önceliğimiz 11 il olacak. 11 il için verdiğimiz sözleri tutacağız. İlk önceliğimiz o olacak. Ardından İstanbul'un dönüşümüne odaklanacağız. Bayramda Deprem bölgesindeki ilk evler teslim edilecek. İstanbul'daki kentsel dönüşüme ilişkin kararlılığımızı daha da artıracağız. 5 yıllık süreçte kararlı tutumumuzu artıracağız.

 

 

Bakan Kurum duyurdu! Bayramda deprem bölgesindeki ilk evler teslim edilecek ile ilgili etiketler emlak deprem TOKİ Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Murat Kurum
GÜNÜN VİDEOSU

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.