Bakan Koca, onaylı randevu sisteminin ilk sonuçlarını duyurdu: Önemli artış var!

MHRS üzerinden onaylı randevu döneminin birinci haftası geride kalırken Sağlık Bakanı Koca, ilk sonuçları duyurdu. "Randevusuna gelen vatandaşlarımızın oranında önemli artış var" diyen Bakan Koca, "Vatandaşın sağlık hizmetine bütün branşlarda erişebilmesini sağlayabilene kadar çalışmaya devam edeceğiz.." dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Kabine Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Koca, onaylı randevudan önce sağlıkta kapasitenin yüzde 30'unun kullanılamadığını söyleyip, yeni sistemin ilk haftasında sorun yaşanmadığını vurguladı.

Hastanelerde detaylı değerlendirme yaptıklarını belirterek, bazı branşlarda sorun gördüklerini söyledi.

"RANDEVUSUNA GELEN VATANDAŞIMIZIN ORANINDA ARTIŞ VAR"

Koca, "Şu anda bir sorunla karşılaşılmadığını söyleyebilirim. Özellikle sadakatsizlik ve son dakika iptalleri sebebiyle kapasitemizin yüzde 30’unu kullanamıyorduk. Bu anlamda sadakat oranında, randevusuna gelen vatandaşımızın oranında önemli artış olduğunu söyleyebilirim. Bir aylık sonuçları da gelecek ay açıklayacağız.” diye konuştu.

"SORUNU ÇÖZENE KADAR MÜCADELEYE DEVAM"

Sağlık hizmetlerine erişimi artırmak için yapılanları anlatan Koca şu ifadeleri kullandı:

"Esas gündemimiz vatandaşımızı daha hızlı sağlık hizmetine eriştirmek. Tüm gayret ve çabamız bunun için. Hem illerimizde hem hastanelerimizde başta şehir hastanelerimiz ve eğitim araştırma hastanelerimiz olmak üzere teker teker ziyaret ederek değerlendirmeler yapıyoruz. Gerektiğinde klinik klinik, birim birim değerlendirme noktasına kadar iniyoruz. Vatandaşın sağlık hizmetine bütün branşlarda erişebilmesini sağlayabilene kadar çalışmaya devam edeceğiz. Burada özellikle bazı branşlarda sorunları görüyoruz ama o branşlarla ilgili de sorunları çözmek için gayret ve çaba içerisindeyiz. Sorunu çözene kadar mücadeleye devam edeceğiz."

Bakan Koca, onaylı randevu sisteminin ilk sonuçlarını duyurdu: Önemli artış var! ile ilgili etiketler Fahrettin Koca
GÜNÜN VİDEOSU

İsrail'in Lübnan'ın güneyine yönelik hava saldırısında ölü ve yaralıların olduğu bildirildi

İsrail ordusunun Lübnan'ın güneyindeki 3 katlı bir binaya düzenlediği hava saldırısında ölü ve yaralıların olduğu belirtildi.