Bakan Kirişci: Marmaris'te evleri tahliye edilen ailelere 3 bin TL ödeme yapılacak

Marmaris'teki orman yangını nedeniyle 131 hane ve 435 kişi tahliye edildi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Marmaris yangınında evleri tahliye edilen ailelere 3 bin TL ödeme gerçekleştirildiğini duyurdu. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ise yarın öğleye kalmadan yangını kontrol altına almak istediklerini söyledi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını devam ederken bölgede oluşturulan Afet Koordinasyon Merkezinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin de katıldığı toplantıda yangına ilişkin sayılar paylaşıldı. 61 hava aracının yangına müdahale ettiği ifade edilirken, bin 12’si orman işçisi olmak üzere 3 bin 214 personelin de sahada olduğu belirtildi. Sahada 730 aracın da yer aldığı açıklandı.

Bakan Kirişci: Marmaris'te evleri tahliye edilen ailelere 3 bin TL ödeme yapılacak

"YARIN ÖĞLEYE KADAR YANGINI KONTROL ALTINA ALMAK İSTİYORUZ"

Yangın bölgesinde yarın sabah saatlerinde rüzgarın 60-70 km hızla esmesini beklediklerini söyleyen Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, yangınla birlikte rüzgar hızının daha da yükselebileceğini ifade ederek, “Bu arazide fırtına oluşturacak neredeyse. Yarın öğleye kalmadan yangını kontrol altına almak istiyoruz. Yangını İçmeler’e ulaşmadan durdurmak için ekipleri yerleştirdik” dedi.

EVİ TAHLİYE EDİLEN AİLELERE 3 BİN TL YARDIM

131 hane ve 435 kişinin tahliye edildiğini söyleyen Bakan Kirişci, “Temennimiz yarın bu yangının neticelenmesi. Rüzgar olmasa daha iyi olurdu ama ümitsiz değiliz. Çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Evleri tahliye edilen ailelere 3’er bin TL ödeme gerçekleştiriliyor” diye konuştu.

İHA

Bakan Kirişci: Marmaris'te evleri tahliye edilen ailelere 3 bin TL ödeme yapılacak ile ilgili etiketler Marmaris Orman Yangını tahliye edilenlere para yardımı Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci