Bakan Kaya: iki tarafı da mağdur etmeyeceğiz

Ömür boyu nafakanın yarattığı sorunlar hükümet tarafından gündeme alındı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül nafakaya kademeli sürelerle alt-üst sınır çalışması yaptıklarını açıklamıştı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da " Adalet Bakanlığımızla birlikte kadınlarımızın da erkeklerimizin de mağdur olmayacağı bir çalışmayı inşallah yapacağız." dedi.

Milliyet Gazetesi'nden Abdullah Karakuş'un yazısı şöyle:

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün nafakaya kademeli sürelerle alt-üst sınır çalışması yaptıklarını Milliyet’e açıklamasının ardından konunun diğer tarafı olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile de ömür boyu nafakanın kaldırılması tartışmalarını konuştum.

Bakan Kaya, konuyu ayrıntılı olarak ele aldıklarını belirterek, ana hedefin iki tarafı da mağdur etmemek olduğunu söyledi. Kaya, “Biz nafaka konusunda Adalet Bakanlığımızla birlikte kadınlarımızın da erkeklerimizin de mağdur olmayacağı bir çalışmayı inşallah yapacağız. Devletin kadınlara destek verdiği, devletin ailelere destek verdiği bir çalışmayı yapacağız” dedi.

Aile ve boşanma süreci danışmanlığının da önemli bir konu olduğunu belirten Kaya, “Boşanmak için başvurulan süreçte Aile Bakanlığı olarak ‘aile ve boşanma süreci danışmanlığı hizmeti’ veriyoruz. Bu çiftlerin boşanma sürecinde sağlıklı bir şekilde süreci yönetmeleri, özellikle ortada olan evlatlarının bu süreçten olumsuz etkilenmesinin önüne geçmek ve çiftlerimizin daha sağlıklı bir ileride hayat sürdürmeleri için hem ebeveynlerin hem çocukların korunması adına, çocuğun üstün yararı ilkesi dahilinde yaptığımız danışmanlık hizmeti. Çiftlerimizin mutlaka bu danışmanlığı almasını istiyoruz” dedi.

Bakan Kaya: iki tarafı da mağdur etmeyeceğiz ile ilgili etiketler fatma betül sayan kaya aile ve sosyal politikalar bakanı nafaka tartışması