Bakan Kasapoğlu: Öğrenci barındırma sisteminin standartlarını dünyada biz belirliyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu öğrenci yurtlarıyla ilgili toplantı yaptı. Bakan Kasapoğlu, 'Öğrenci barındırma sisteminin standartlarını dünyada biz belirliyoruz' dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ile İçişleri Bakanı Soylu, 81 il valisi ve gençlik spor il müdürleri ile İçişleri Bakanlığı Gamer Salonu'nda öğrenci yurtlarına ilişkin toplantı yaptı.

Bakan Kasapoğlu: Öğrenci barındırma sisteminin standartlarını dünyada biz belirliyoruz

Bakan Kasapoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada dünya üzerindeki en büyük ve en nitelikli yurt altyapısına sahip ülkenin Türkiye olduğunu vurgulayarak, "Öğrenci barındırma sisteminin standartlarını dünyada biz belirliyoruz. 81 il, 251 ilçe 775 yurdumuz bulunuyor. Bu sayı yeni yatırımlarla artıyor. Bu anlamda hep birlikte yeni dönemi istişare etmek, atılacak adımları birlikte atmak ve artan yurt talebine kalıcı çözümleri birlikte üretebilmek için bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu: Öğrenci barındırma sisteminin standartlarını dünyada biz belirliyoruz ile ilgili etiketler yurt Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu içişleri bakanı süleyman soylu öğrenci barındırma sistemi
GÜNÜN VİDEOSU

Tarladaki yumurtalarını korumak isteyen kuş, kanatlarını açarak traktöre karşı koydu!

Manisa'da bir mahmuzlu kızkuşu, kendisine doğru ilerleyen traktörü görünce kaçmak yerine kanatlarını açarak traktöre karşı koydu. Tarladaki yuvasını ve yumurtalarını korumak isteyen kuşun traktörle tarlayı süren çiftçiyi durdurduğu anlar kameraya yansıdı.