Bakan Ersoy'dan müzik saati kısıtlaması açıklaması: Yeniden değerlendirilecek!

Koronavirüs kısıtlamaları kapsamında müzikli işletmelerin gece 12'ye kadar müzik yayını yapma sınırlaması hakkında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy önemli açıklamalarda bulundu. Ersoy; "Her yerde aşamalı bir düzenleme yapmalıyız. Önyargıları farklı algılara çekmeye çalışan bir kesim var. Müzik kısıtlaması salgının durumuna göre yeniden değerlendirilecek" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, HaberTürk canlı yayınında gündemde olan müzik yayını yapma sınırlaması hakkında soruları yanıtladı.

"İLERİ GÜNLERDE YENİDEN DEĞERLENDİRİLECEK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında "Müzikle ilgili sınırlamayı 00.00'a çekiyoruz." diyerek açıkladığı müzik kısıtlamasıyla ilgili konuşan Bakan Ersoy, kısıtlamanın ilerleyen günlerde yeniden değerlendirileceğini söyledi.

Bakan Ersoy'dan müzik saati kısıtlaması açıklaması: Yeniden değerlendirilecek!

 

"AVRUPA ÜLKELERİNİN ÇOĞUNDA BU KISITLAMA VAR"

Bakan Ersoy, "Kabine toplantısı öncesi Koronavirüs Bilim Kurulu toplantı yapıyor. Bilim Kurulu'ndaki tavsiye kararlarını Sağlık Bakanımız bize Kabine'de sunuyor. Biz de o kararlara uygun oy kullanıyoruz. Biz orantılı gitmek zorundayız. Hastalığın şakası yok. İkinci normalleşmenin sonuçlarını görmek zorundayız. İlk normalleşmede kısıtlama 21.00'da başlıyordu. Şimdi uzatıldı. Daha önce de 19.00'du. Aşamalı bir şekilde rahatlık geliyor. Şimdi tekrar izlenecek. Bu sınırlama sanki Türkiye'ye özgü bir sınırlamaymış gibi düşünülmesin. Avrupa ülkelerinin çoğunda var bu" dedi.

"FARKLI ALGILARA ÇEKMEYE ÇALIŞAN BİR KESİM VAR"

Söz konusu kısıtlamanın salgının durumuna göre yeniden değerlendirileceğini belirten Bakan Ersoy, "Bence pandemi döneminde önyargılarımızı bir yere bırakalım. Bu pandemi çok hassas bir konu. Bilimsellikle açıklanabilen bir konu. Biz de Bilim Kurulu'nun aldığı kararlarla uyumlu hareket etmek zorundayız. Her yerde aşamalı bir düzenleme yapmalıyız. Önyargıları farklı algılara çekmeye çalışan bir kesim var. Müzik kısıtlaması salgının durumuna göre yeniden değerlendirilecek" ifadelerini kullandı.

 

Bakan Ersoy'dan müzik saati kısıtlaması açıklaması: Yeniden değerlendirilecek! ile ilgili etiketler müzik kısıtlama
GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.