Bakan Çavuşoğlu'dan yabancı yatırımcıya çağrı!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu algı operasyonu ve kampanyalarına rağmen yatırım yapmaya en uygun ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 10. Büyükelçiler Konferansı'nın açılışında yaptığı konuşmada, "Her türlü algı operasyonuna, kampanyaya rağmen Türkiye dünyada yatırım yapmaya en uygun ülkelerdendir." ifadelerini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu sözlerini, "ABD'nin geleneksel dostluk ilişkilerimize ve NATO müttefikliğimize sadık kalmasını bekliyoruz. Diplomasiye, uzlaşıya varız ama dayatmaları kabul etmemiz mümkün değil" diye sürdürdü. 

İşte Çavuşoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:
Her türlü algı operasyonuna, kampanyaya rağmen Türkiye dünyada yatırım yapmaya en uygun ülkelerdendir.

Dış yatırımları artırmak için çalışıyoruz. Türk vatandaşlarının hizmetindeyiz.

Büyükelçilerimizin milli ve menfaat ve politikalarımızı yurtdışında temsil etmeleri ülkemizi güçlendiriyor.

Dış yatırımları artırmak için çalışıyoruz. Türk milletinin hizmetindeyiz.

"TEHDİT VE BASKIYLA BİZDEN BİR ŞEY ALAMAZLAR"

Türkiye'nin yönü NATO ve AB'dir. Son dönemlerde ABD yönetimi yapıcı olmaktan uzak bir tutum sergiledi ve FETÖ konusunda bir adım atmadılar. Takındıklar tavır sadece ABD karşıtlığını artırıyor. Yaptırım ve tehditleri anlamak ve kabul etmek mümkün değil. ABD, halen iç politikanın da etkisiyle kafa karışıklığı yaşıyor. Bu sorunları Türkiye ile çözelim mi yoksa Kasım seçimlerine kadar böyle mi devam edelim diye ikilem içerisindeler. ABD ile ilişkilerimizi düzeltmek için siyasi iradeyi ortaya koyduk. Biz her zaman olduğu gibi bu süreçte de son derece yapıcı olduk, diplomasi ile sorunların çözülmesi için ABD'ye düşüncelerimizi aktardık. Tehdit ve baskıyla bizden bir şey alamayacaklarını öğrenmeleri gerektiğini de muhataplarımıza söyledik. ABD'nin geleneksel dostluk ilişkilerimize ve NATO müttefikliğimize sadık kalmasını bekliyoruz.

AB ile vize serbestiyeti ile ilgili onların adım atmalarını bekliyoruz. AB ülkeleri kadar biz de Avrupa'da ev sahibiyiz. Bugün sorunlu bir aile olsa da, Avrupa bizim de ailemiz.

Bakan Çavuşoğlu'dan yabancı yatırımcıya çağrı! ile ilgili etiketler Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu kur artışı yabancı yatırımcı