Bakan Bilgin'den asgari ücret eleştirilerine yanıt!

TİSK Olağan Genel Kurulu'nda asgari ücretle ilgili açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Asgari ücret temel ücret oldu" eleştirilerine yanıt verdi. Bakan Bilgin, ''Asgari ücretli oranı yüzde 37 civarında. Bilgisizliğe dayanan bir eleştiri. Biz asgari ücreti artırdığımız zaman reel ücretler de nominal ücretler de o düzeyde yeniden ayarlanıyor.'' dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TİSK Olağan Genel Kurulu'nda asgari ücretle ilgili açıklama yaptı.

Bakan Bilgin, "Asgari ücret temel ücret oldu" eleştirilerine yanıt verdi.

Bilgin şunları söyledi: "Asgari ücret temel ücret oldu" diye bir eleştiri var. Asgari ücretli oranı yüzde 37 civarında. Bilgisizliğe dayanan bir eleştiri. Asgari ücretin şöyle bir etkisi var. Biz asgari ücreti artırdığımız zaman reel ücretler de nominal ücretler de o düzeyde yeniden ayarlanıyor. Ortalamayı yukarı taşıyan asgari ücret politikası izlediğimizi belirtmeliyim."

Yeni yılda geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için ilk toplantı yarın yapılacak. Aralık ayının son haftasına kadar yeni asgari ücretin belirlenmesi bekleniyor.

Asgari ücret halen net 5 bin 500 lira düzeyinde bulunuyor.

Bakan Bilgin'den asgari ücret eleştirilerine yanıt! ile ilgili etiketler asgari ücret Vedat Bilgin
GÜNÜN VİDEOSU

Sinan Akçıl'dan Cumhur İttifakı İBB Başkan adayı Murat Kurum'a özel seçim şarkısı: Aşkımız eser olur

Sinan Akçıl, Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum’a seçim şarkısı yaptı. Kurum'un sosyal medya hesabından paylaştığı "Aşkımız Eser Olur" şarkısı büyük beğeni topladı.