Bakan Yerlikaya duyurdu! 81 ilde Çember Operasyonu! 5 bin 309 firari yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 81 ilde yapılan Çember Operasyonu'nda arama kaydı bulunan 5309 firarinin yakalandığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 81 ilde yapılan Çember Operasyonu'nda 5309 firarinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, ''Firari suçluların sokaklarımızda gezmesine asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmeyeceğiz.'' diyerek operasyonlara dair bilgileri paylaştı.

Bakan Yerlikaya'nın paylaşımı şu şekilde;

81 İlde Aranan Şahıslara Yönelik Yapılan "ÇEMBER OPERASYONLARINDA" Arama Kaydı Bulunan 5309 Firari Yakalandı.Firari suçluların sokaklarımızda gezmesine asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmeyeceğiz

Yakalanan şahıslardan: 10'unun 10 yıldan daha uzun zamandır arandığı, 41'inin 5 ile 10 yıl arasında arandığı, 5258'inin ise 0 ile 5 yıl arasında arandığı tespit edildi.

İl Jandarma Komutanlıkları ve İl Emniyet Müdürlüklerimizce 81 il genelinde son 4 gün içinde yol uygulamalarında, iş yeri ve evlere yapılan operasyonlarda yakalama kararı bulunan 5309 aranan şahıs yakalanıp adalete teslim edildi.

Operasyonları yöneten Valilerimizi, Kaymakamlarımızı, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi ve operasyonlara katılan tüm polislerimizi, Jandarmalarımızı, Sahil Güvenliğimizi tebrik ediyorum.

Arananları yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız.

İşte Bakan Yerlikaya'nın paylaşımı:

Bakan Yerlikaya duyurdu! 81 ilde Çember Operasyonu! 5 bin 309 firari yakalandı ile ilgili etiketler Ali Yerlikaya
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.