Bakan Albayrak müjdeyi verdi! Konut kredisinde faiz indirimi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Kamu bankaları sıfır konutta faizi 0.79'a indiriyor" dedi.

Şırnak'ta iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, önemli açıklamalarda bulundu.

Albayrak, kamu bankalarının sıfır konutlarda faizi 1 Ocak itibariyle yüzde 0,79'a indireceğini duyurdu.

Albayrak'ın konuşmasından satır başları:

2020'DE ENFLASYON DAHA DA DÜŞECEK

 "Kamu bankaları sıfır konutlarda 1 Ocak itibarıyla faizleri yüzde 0,99'dan yüzde 0,79'a indirecek. Enflasyon hedefimiz yüzde 8,5 ama bunun da altına ineceğiz. Operasyonlara izin vermedik, zor günler geride kaldı. Enflasyonda yılı yüzde 11'lerle kapatma noktasına geldik. 6 yıl önceki faiz rakamlarına döndük. 2020'de enflasyon daha da düşecek."

 

500 BİN LİRA KREDİDE 101 BİN LİRA CEPTE KALIYOR

 Kredi faizlerinin düşmesi tüketicinin cebine yansıyacak. Örnek bir hesaplamaya gidersek 120 ay vadeli 500 bin lira için yüzde 0.99 faizli kredide toplam geri ödeme 940 bin lira oluyor. Kredinin yüzde 0.79'a inmesiyle birlikte toplam geri ödeme 839 bine iniyor. Böylelikle tüketicinin cebinden 101 bin lira daha az para çıkmış oluyor.

 

 
İlgili Haberler
Bakan Albayrak müjdeyi verdi! Konut kredisinde faiz indirimi ile ilgili etiketler Berat Albayrak faiz Hazine ve Maliye Bakanı kredi
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...