Bakan Akar'dan Erdoğan'a brifing: En kısa sürede kara harekatı başlayacak!

Milli Savunma Bakanı Akar, Erdoğan'ın başkanlığındaki MKYK toplantısında kara harekatının en kısa sürede başlayacağını söyledi. İşte Bakan Akar'ın sunumunun detayları

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen AK Parti MKYK toplantısında terörle mücadeleyle ilgili sunum yaptı.

KARA HAREKATI EN KISA ZAMANDA

Akar, sunumunda hava harekatındaki son durumu aktardı ve en kısa zamanda kara harekatının da yapılacağını belirtti.

 

"RUSYA VE ABD İSTENİLEN DESTEĞİ VERMEDİ"

Yeni Şafak'taki habere göre, sunumda Pençe-Kılıç hava harekatında hem Rusya hem de ABD'den istenilen desteğin alınamadığı, buna rağmen operasyonun başarılı geçtiği vurgulandı.

ABD'YE RAĞMEN HAREKAT YAPILDI

Sunumda, ABD'nin iki yüzlü tutumu da eleştirildi ve ABD'nin "Buraya girmeyin, burası bizim kontrolümüzde" diyerek uyarıda bulunduğu, buna rağmen harekata devam edildiği kaydedildi.

Bakan Akar'dan Erdoğan'a brifing: En kısa sürede kara harekatı başlayacak! ile ilgili etiketler Hulusi Akar Cumhurbaşkanı Erdoğan Sınır ötesi harekat
GÜNÜN VİDEOSU

Avcılar'da lunaparkta korku dolu anlar! Kemeri açıldı trambolinin üzerine düştü! O anlar kamerada

Avcılar'da lunaparktaki trambolin salıncağa binen çocuk dehşeti yaşadı. Baba, çocuğunu eğlendirmek için salıncağın bağlı olduğu halatı çekip bırakırken, salıncağın kemeri açıldı. Dakikalarca savrulan çocuk, trambolinin üzerine düştü. O anlar saniye saniye kameralara yansıdı.