Bahçeli ittifak çağrısı yapmıştı! İYİ Parti kararını duyurdu!

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti'ye ittifak çağrısının ardından İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan yanıt geldi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yerel seçimler öncesi İYİ Parti’ye ittifak çağrısında bulundu.

Bahçeli, İYİ Parti'ye seslenerek “Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ'DEN BAHÇELİ'NİN ÇAĞRISINA YANIT

 İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) çağrısının ardından açıklama yaptı.

Zorlu, “Türkiye sevdalılarını ülke ve millet hayrına İYİ Parti’de buluşmaya davet ediyoruz” dedi.

Zorlu yaptığı yazılı açıklamada, “Bildiğiniz gibi bir süredir partimizin seçim çalışmaları ve olası yol haritasının kamuoyunda geniş biçimde irdelendiği, farklı iddiaların da öne çıkarıldığı görülmektedir. Dün de bir TV programında Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden benzer bir gelişme zuhur etmiş ve bugün gün içerisinde kimi yetkililerince kurumsal kimliğimizi hedef alan talihsiz açıklamalar ortaya konulmuştur. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, 24 Haziran 2023 tarihinde gerçekleşen büyük kongremizde 85 milyon insanımız için siyasette yeni bir zemin, yeni bir yol açma irademizi ortaya koymuş ve en büyük gücümüze yani milletimize kulak vereceğimizi ifade etmiştir” dedi.

“26 Ağustos ruhuyla rotamız net, pusulamız millet!”

Parti rotasının net olduğunu belirten Zorlu, “Söz konusu tartışmaya ilişkin olarak partimizin görüşünü açıkça kamuoyuna iletiyor ve güzel ülkemizin temiz kalpli insanlarını, milliyetçilerini, vatanseverlerini, Türkiye sevdalılarını ülke ve millet hayrına İYİ Parti’de buluşmaya davet ediyoruz. 26 Ağustos ruhuyla rotamız net, pusulamız millet” ifadelerini kullandı.

Bahçeli ittifak çağrısı yapmıştı! İYİ Parti kararını duyurdu! ile ilgili etiketler İYİ Parti Devlet Bahçeli
GÜNÜN VİDEOSU

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan ambulans kaza yaparak yan yattı!

Fatih Vatan Caddesi'nde içinde hasta olan bir ambulans, kaza yaparak yan yattı. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.