Babası Mata'ya kulüp arıyor!

Cimbom, sezon başında Manchester United'la sözleşmesi biten Mata'yı bedelsiz olarak kadrosuna katmıştı. İspanyol orta saha, sarı-kırmızılılar ile 1+1 yıllık sözleşme imzalamıştı. Sezon sonunda Galatasaray'dan ayrılacak olan Mata için babası, İspanya'dan kulüplerle temas halinde...

Galatasaray'ın yıldız isimlerinden Juan Mata, 2023-24 sezonunu Galatasaray'da tamamlama kararı almıştı. Ancak işler tecrübeli orta sahanın istediği gibi gitmiyor. Takvim'de yer alan habere göre; Süper Lig ve Türkiye Kupası'nda sadece 4 kez ilk 11'e giren İspanyol oyuncunun sözleşmesindeki opsiyonun devreye girmesi artık mucizelere bağlı.

Mata, Galatasaray ile bir yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzalamıştı. 2022-23 sezonunda 20 maçta en az 45 dakika oynaması durumunda ikinci yıl devreye girecek. Ancak Süper Lig'de sadece 10, Türkiye Kupası'nda 2 maç oynadı. Bu 12 maçın sadece 4'ünde 45 dakikadan fazla oynadı. Sezon sonunda Galatasaray'dan ayrılacak olan Mata için babasının, İspanya'dan kulüplerle temas halinde olduğu öğrenildi.

Babası Mata'ya kulüp arıyor! ile ilgili etiketler