Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a Mourinho teklifi: Seçilemezsem Mourinho'nun parasının yarısını ödemeyi taahhüt ediyorum

Fenerbahçe'de başkan adaylarından Aziz Yıldırım düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Dünyaca ünlü Portekizli teknik direktör Jose Mourinho ile yüz yüze görüştüğünü duyuran Yıldırım, Ali Koç'a da teklifte bulundu.

Fenerbahçe'de başkan adaylarından Aziz Yıldırım düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Aziz Yıldırım'ın konuşmasının satır başları şu şekilde:

"Kimseyle kavga etmeyeceğim dedim ama benimle kavga ederlerse ederim. 6 sene önce ben ayrılırken medyası, herkes 'Aziz Yıldırım gitti Türk futbolu kurtuldu.' dediler. Maalesef bugün geldik, 'Aziz Yıldırım gelsin Türk futbolunu kurtarsın.' diyorlar. Böyle bir memleket."

''BEN VE DAVA ARKADAŞLARIM HER GÜN MAHKEMEYE GİTTİK''

"Derdim Fenerbahçe'nin şampiyon olması. Dört sene Fenerbahçe şampiyon olamadı, nedenini biliyorum. Mahkemeler... Ben ve dava arkadaşlarım her gün mahkemeye gittik. Mahkemeler uğraştık ve Fenerbahçe'ye zarar verdik. Bunu biliyoruz."

''FENERBAHÇE'DE PARA SORUNU OLMAZ!''

"Fenerbahçe kurumsal bir yapı, dışardan adam getirip kulübü incelettiler. Böyle bir şey olabilir mi? Dün Fenerbahçe'nin durumunu dağıttlar, belgeleri arkadaşlarımız inceliyor. Varsa düşüncemiz söylerim. Fenerbahçe'de para sorunu olmaz! Ben neden kulübü halka açtım? Ben istesem bunu yapmam, ölene kadar başkan olurdum. Hapisteyken kulübü halka açtım, 1 milyon üye olsun istedim. Anadolu'da Fenerbahçelileri bir araya getirecek binalar açılmasını istedim, birkaç yerde yaptık. Ancak kapattılar."

"Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biridir. Fenerbahçe'nin istemediği bir şey Türkiye'de olmaz! Ne zaman? Bir araya gelirsek! Beraber olmazsak, hiçbir şey olmaz."

"1 MİLYAR 950 BİN TL BORÇ BIRAKTIM''

"1 Milyar 950 Bin TL borç bıraktım. Yarısı döviz karşılığıydı. O borç için bankalarla anlaştılar TL olarak 4 Milyar borç var. Diğer borçlarla 12 Milyar TL borç var! 630 Milyon € borç vardı, gösterdi. Ülker ile birlikte stadın yanına konutlar yapacaktık ve satacaktık. Her şeyin anlaşması yapıldı. Fenerbahçe 70 Milyon €, Ülker 70 Milyon €, Emlak Konut %20 pay alacaktı. Arsa gitti ama Murat Ülker kağıt üzerinde tutuyor. O borç yok şu an. 51 Milyon € borç yok ama 630 Milyon €'nun içinde gösterdik o zaman. Bizim bıraktığımız borç 400 Milyon €'ydu, bunu açıkladım. 50 Milyon €'ya oyuncu sattınız, devleet gittim ve kanun çıkarttım vergi iadesi aldık. Onu da çıkarınız 300 Milyon €! Bana da eski yönetimden kalan borç vardı, kaldı 200 Milyon €! Daha da konuşsa alacakları çıkacak diyorlar, evet öyle."

''BU HAFTA OYNAYACAĞIMIZ MAÇTA DA GALİP GELECEĞİMİZE İNANIYORUM''

"Bugün karşınızda, şampiyonluk ihtimalimizin rakibimizin elinde olmasının burukluğuyla buradayız. Özellikle bu sezon takımımızın gidişatını engellememek adına Ocak 2024'ten bu yana sürekli sükunet çağrısı yaptım. Bu hafta oynayacağımız maçta da galip geleceğimize inanıyorum. Galip geleceğiz ve yeni bir süreç başlayacak."

''BİZİ KİM ŞAMPİYON YAPMAK İSTEMİYOR?''

"Mevcut başkan 'Ben başkan olduğum sürece Fenerbahçe'yi şampiyon yapmayacaklar' dedi. Bu ne demek? Ali Koç başkan olduğu sürece Fenerbahçe şampiyon olamayacak demek. Bizi kim şampiyon yapmak istemiyor? İktidar mı, devlet mi, hakemler mi, TFF başkanı mı? Eğer bunların hepsi birbirine bağlıysa alttan yukarı gitmeyeceğiz, yukarıdan söyleyeceğiz."

''BİZ DEVLETLE KAVGA EDEMEYİZ!''

Devlet ayrı, hükümet ayrı! Biz devletle kavga edemeyiz! Ama hükümetle haklı olduğumuzda mücadele yaparız, yaptık! FETÖ konusunda iç içeydiler, hep beraber yürüdük! Onun için açık olacağız! Benim twitter'ım yok, trollerim de yok! Ben kimsenin adımı değilim, Fenerbahçe'nin adamıyım!"

''BEN KİMSENİN ADAMI DEĞİLİM!''

Yiğit Bulut'un trolleri varmış, AKP beni destekliyormuş falan... Ben kimsenin adamı değilim! Ben hiçbir partinin adamı değilim, olmam da! O troller de bu işlere girmesin! Ben duymam! Sakın bu işlere girmeyin! Hükümet desteği ile değil, bir laf uğruna geliyorum! 'Ben varken Fenerbahçe'yi şampiyon yapmayacaklar' lafı üzerine.. İktidar duruyor, TFF Başkanı duruyor, hakemler duruyor.. Çocuklar ağlıyor, öyle diyorlardı!"

'MOURINHO İLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞTÜM'

 

Moruniho ile yüz yüze görüştük. Menajerler ile görüşmeler sürecek. Biz henüz para konuşmadık. Moruniho bana 'Konyaspor maçını izledim. Bakıyorum' dedi. Ali Koç menajerleri göndermiş. Moruniho'nun 12 milyon euro alacağı ekibinin de 3 milyon euro alacağı söylendi. Size ne? Bugün bazı basın mensupları yönetici gibi yorumlar yapıyor. Böyle basın olmaz. Çok değişmiş basın. Acayip şeyler oluyor. Mourinho konusunda bir kısım gelsin bir kısım 'Gelirse iyi olur' diyor. Ayıp ya! Henüz geldiği yok. Şartlarda anlaşırsak gelecek. Mourinho, Arabistan'a gitmiyor gözünüz aydın olsun. Burayı da takip ediyor. 

'KAYBEDERSEK MOURINHO'NUN PARASININ YARISINI BEN ÖDEYECEĞİM'

Obradovic'le uzun süredir görüşmedim. Fenerbahçe basket takımı iyi gidiyor. Hocası da çok iyi. İyi giden bir şey bozulmaz. Mourinho konusuna gelirsek ise parasal konusunda sıknıtı yok. 9 Haziran tarihine kadar Mourinho bekler mi beklemez mi soru işareti. Eğer onlar da Mourinho ile çalışmak istiyorlarsa. Divan Başkanı Şekip Mosturoğlu'ndan rica edeceğim Ali Koç yönetimine Mourinho ile görüşmeleri için ekiplerini göndersinler. Biz kaybedersek Mourinho'nun parasının yarısını ödemeyi taahhüt ediyorum.

'BANKA BORCUNU KAPATMAMIZ GEREK'

'Kim para vadediyorsa Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu'na gelecek taahhütlerini verecek. Geçmişte de vadedenler sözlerini yerine getirecekler. Fenerbahçe'nin üzerinde ölü toprağı var. 4 sene bizden, 6 sene bu yönetimden. Parayı imece usulü vereceğiz, halledeceğiz. Üç sene kombine alacağız, banka borcunu kapatacağız! Yoksa büyük tehlike var.'

'MURAT ÜLKER'E 'GEL BAŞKAN OL' DEDİM'

'Zengin adamı ben ne yapayım. Zengin adam dışarıda kalsın para versin. Murat Ülker'e, 'Gel başkan ol' dedim. 'Beni listeye yaz' dedi. Ferit Bey aynı şeyleri söyledi. İşleri var, bu yüzden yönetimde çalışacak adam lazım'

'BEN ŞAMPİYON OLMAYA GELİYORUM'

'Transfer bütçesi belirlemedim. Ben borç kapatmaya gelmiyorum, şampiyon yapmaya geliyorum. Benim olduğum dönemde Galatasaray hikâyeydi. Biz FETÖ ile mücadele ettik. Onlarla mücadele etmekten başka bir şeyle mücadele edemedik.'

'BİZ ALEX, ROBERTO CARLOS, ANELKA GETİRDİK'

'Kongrelere gelseydim, kongrelerin hepsi yarıda kalırdı. Çünkü ben tepki verecektim, yanlış olanı söyleyecektim. Söyledim de. 'Gidin Ramos'u, Dzeko'yu alın' dedim. Biz kimleri getirdik? Alex, Roberto Carlos, Anelka. Fenerbahçe'ye böyle oyuncular getirilir. İlk senelerde çok kötü transferler yaptılar ve çok para harcadılar. 'Parayı düzelttik' diyorlar, ne kadar düzelttiklerini anlatsınlar bakalım.

 

 

 
 
Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a Mourinho teklifi: Seçilemezsem Mourinho'nun parasının yarısını ödemeyi taahhüt ediyorum ile ilgili etiketler Aziz Yıldırım
GÜNÜN VİDEOSU

Bakan Uraloğlu'ndan 'Filenin Sultanları' açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Amerika Birleşik Devletleri (ABD) seyahatine ilişkin Türk Hava Yolları'ndan (THY) bilgi aldığını açıkladı.