Azerbaycan kararlı! “Zengezur koridoru ya açılacak ya açılacak!”  

ABD ve İran Ermenistan’ı kullanarak Zengezur Koridoru’nun açılmasını engellemeye çalışıyor. Ancak Azerbaycan Dışişleri bakanı Ceyhun Bayramov, ”Azerbaycan, gerekirse Ermenistan'a rağmen Zengezur koridorunu tek başına açacak.” dedi.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

MEVLÜT YÜKSEL/ÖZEL HABER

Dünyanın gözü bir kez daha Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerginliğe çevrildi.


ABD VE  İRAN PAŞİNYAN İLE ERMENİSTAN’I KULLANIYOR!


Azerbaycan’a karşı Dağlık Karabağ Savaşı’nı kaybeden Ermenistan,bu kez ABD ve Iran ile ortak hareket ediyor.Uluslararası diplomasi gözlemcilerine göre,ABD, Rusya'ya karşı Kafkasya'da yeni bir üs elde etmeye çalışıyor.İran ise Türkiye ile Azerbaycan'ın Zengezur Koridoru üzerinden Türk Dünyası ile birleşmesini engelleyerek,Orta Asya ülkeleriyle iletişimi koparmak ve buradan ekonomik, askeri vb. üstünlük elde etmek istiyor.Her iki ülkede bunun için,Ermenistan’da iktidarını sürdürmek isteyen Başbakan Paşinyan’ı kullanıyor.

 İRAN SOSYAL MEDYADAN GÖZDAĞI VERMEYE ÇALIŞIYOR!

 Ermenistan’ın toprak bütünlüğüne bir saldırı karşısında Azerbaycan’a askeri yaptırım uygulayacağını belirten İran boş durmuyor. İran’ın Azerbaycan’a gözdağı vermek için,Zengezur üzerinde İHA'ları gökyüzüne kaldırdığı anlaşıldı.Yine İran,Azerbaycan'ı ve Türkiye'yi tehdit eden bir videoyu devrim muhafızları sosyal medya hesaplarından paylaştığı görüldü.

AZERBAYCAN SİHA’LARI ERMENİSTAN SINIRINDA UÇUYOR!


Bu gelişmeler üzerine, Azerbaycan ordusuna ait çok sayıda SİHA, Ermenistan sınırında sürü şeklinde uçuş gerçekleştiriyor. Sürü şeklinde uçan sihaların içinde; TB2 Bayraktar, AKINCI Tiha ve İsrail’den Azerbaycan’a gönderilen Heronların olduğu bildiriliyor.

 ERMENİSTAN TACİZ ATEŞLERİ  YAPARAK TAHRİK PEŞİNDE!!

Öte yandan Ermeniler Azerbaycan Ordusu'nun Nahçivan'daki askeri mevzilerini ateşe tutuyor.Yine ermeni askeri birlikleri Azerbaycan ordusunun mevzilerine havan toplarıyla ateş ediyor.Buna karşılık Azerbaycan tarafından,Ermeni mevzilerine nokta atışları  yapılıyor.Azerbaycan Savunma Bakanlığı’nın, taciz atışları için Ermenistan'ı son kez uyardığı belirtildi.

 “ZENGEZUR KORİDORU YA AÇILACAK YA AÇILACAK!”

Azerbaycan Ordusu Devlet Başkanı Aliyev’in ,”Savaşa hazır ol!”emri ile  Ermenistan sınırı boyunca askeri önlemler aldı.Bu arada,Azerbaycan Dışişleri bakanı Ceyhun Bayramov,”Azerbaycan, gerekirse Ermenistan'a rağmen Zengezur koridorunu tek başına açacak" şeklinde konuşarak, kararlılıklarını ifade etti.

AZERBAYCAN VE İRAN BAKÜ’DE GÖRÜŞECEK!


Azerbaycan ve İran Azerbaycan askeri komisyonu yarın Bakü'de toplantı yapacağı açıklandı.Elde edilen bilgilere göre,iki ülke arasındaki askeri ve savunma iş birliğini güçlendirmek amacıyla. İran Silahlı Kuvvetleri  Başkanlığı'ndan bir heyet Azerbaycan'a gönderildi. İran Genelkurmay Başkanı daha önce Azerbaycan Savunma Bakanı ile yaptığı görüşmede ikili savunma-asker ilişkileri ve işbirliğinin geliştirilmesine vurgu yapmıştı.

Azerbaycan kararlı! “Zengezur koridoru ya açılacak ya açılacak!”   ile ilgili etiketler Azerbaycan
GÜNÜN VİDEOSU

Halk TV'de sokağa çağrı skandalı! Mustafa Sönmez: Yunanistan'daki gibi sokağa çıkın!

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın sunduğu programa konuk olan Mustafa Sönmez'in skandal sözleri gündem oldu. Sönmez, "Ağlaşmakla olmaz. Çıkacaksın mücadele edeceksin. Sokak senindir kardeşim. Bu ülkede az mı sokaklarda mücadele kazanıldı?" diyerek sokağa çıkma çağrısı yaptı.