Azerbaycan direktif verdi! Paşinyan teröristini kovdu...

Azerbaycan’ın Karabağ’daki Ermeni işgalini sona erdiren zaferi sonrası diplomasi masasında da zaferler geliyor. Karabağ ile ilgili gerekli derslerini alan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Karabağ'daki ayrılıkçı teröristlerin lideri Araik Arutyunyan’dan ya Karabağ’ı terk etmesini ya da Azerbaycan vatandaşı olarak yaşayarak yargılanmaya hazır olmasını söyledi.

İbrahim Acar
İbrahim Acar

Araik Arutyunyan’ı Erivan’a çağıran Paşinyan, görüşmede Azerbaycan’la Prag'da yapılan görüşmeler hakkında bilgi verdi ve Ermenistan'ın 1991 Alma-Ata Anlaşması'na sadık kaldığını söyledi.

Bu, Ermenistan'ın Karabağ'daki Ermeni ayrılıkçılara "Bölgeyi terk edin ya da Azerbaycan vatandaşı olarak yaşamaya devam edin" mesajını verdiği anlamına geliyor. Bu gelişme sonrası, Azerbaycan yetkilileri, “Araik Arutyunyan'ın bir yolu var: Karabağ'dan kaçmak. Çünkü Azerbaycan Araik'i savaş suçlusu olarak yargılayacak” yorumunu yaptı.

Azerbaycan direktif verdi! Paşinyan teröristini kovdu...

Araik Arutyunyan

 

 

Azerbaycan direktif verdi! Paşinyan teröristini kovdu... ile ilgili etiketler Ermenistan Azerbaycan
GÜNÜN VİDEOSU

Artvin Hopa'da CHP'liler birbirine girdi! Seçim bürosunda yumruklar havada uçuştu...

Artvin’in Hopa ilçesinde CHP'nin İl Genel Meclisi aday listesi tartışmalara neden oldu. Yumrukların havada uçuştuğu kavga anları cep telefonu kamerasına yansıdı.