Aytun Çıray'dan Bakan Akar'a skandal sözler: Terör örgütlerine şirin görünme çabası mı?

Milli Savunma Bakanlığı bütçesinin görüşmelerinde İYİ Partili Aytun Çıray'ın skandal sözleri gündem oldu. İYİ Partili Çıray, Milli Savunma Bakanı Akar'a bakanlığın görev alanı ile ilgili olamayan sorular sordu. Çıray'ın sorduğu soruların daha önce FETÖ'nün gündeme getirdiği konular olması dikkat çekti.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Milli Savunma Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerine İYİ Partili Aytun Çıray ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın tartışması damga vurdu. Çıray'ın Bakanlığın görev alanı ile alakası olmayan soruları ile görüşmeleri provoke etmeye çalışması dikkat çekti. Çıray'ın Bakan Akar'a sorduğu sorluların daha önce FETÖ'cüler sorduğu sorular olması "Çıray FETÖ ve PKK'ya şirin gözükmeye mi çalışıyor?" sorusunun sorulmasına neden oldu.

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre İYİ Parti Aytun Çıray ile Milli Savunma Bakanı Akar arasında yaşanan tartışma şöyle:

Çıray: Eski defterleri açmak olacak ama madem buradasınız, Süleymaniye'de Türk askerinin başına çuval geçirilme emrini veren ABD'li komutan Odierno’nun elinde liyakat nişanı aldınız. Sizin bu ödülü aldığınız saatlerde PKK'lılar İdil'de silahlarıyla resmi geçit yapıyordu. TSK'nın kurumsal onurunu yerle bir eden adam aracılığıyla verilen bu ödülü niye kabul ettiniz? Bu ödülü reddetseniz, sonuçları ne olurdu? Genelkurmay Başkanı olmanızınız önünü keserler miydi?

Akar: Bir tek ben mi aldım o ödülü? Bilmeden konuşmayın.

Çıray: Acziyetin ifadesi, kendi kişiliğinizi ortaya koyuyorsunuz. Her kim almışsa ayıp etmiştir.

“BOŞ KONUŞUYORSUN”

Akar: Karşına televizyonu alıp propaganda yapıyorsun. Boş konuşuyorsun.

Çıray: Bağırarak haklı olamazsın. Sadece acziyetinizi ortaya koyuyorsunuz.

“AÇ BAK LİSTEYE”

Akar: Aynı şeyi ciklet gibi çiğniyorsun. Aç bak listeye, almayan yok (masaya vurarak).

Çıray: Bu ödülü kimin elinden aldığınız önemli.

“NAH ALIRSIN”

Akar: Karşına kamerayı koy, şov yapmak için. Biraz sonra bunları yayınlayacaksın, oy alacaksın. Nah alırsın böyle oy.

Çıray: Siz bu memlekette Genelkurmay Başkanlığı yaptığınız he. Ne ayıp! İlk defa küfreden bir Genelkurmay Başkanı ile karşılaşıyorum. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nde Müsteşarlık yapmış, devletin ne demek olduğunu bilen biriyim. Akıl vermeyin.

“SEN BOZUKSUN, YAZIKLAR OLSUN”

Akar: Bozulmuşsun.

Çıray: Sizsiniz bozuk.

Akar: Sen bozuksun. Yazıklar olsun.

Aytun Çıray'dan Bakan Akar'a skandal sözler: Terör örgütlerine şirin görünme çabası mı? ile ilgili etiketler Aytun Çıray Hulusi Akar
GÜNÜN VİDEOSU

Starbucks protestocusu önce kahve içenlere küfür etti sonra polise tokat attı

Niğde’de İsrail'i protesto amacıyla Starbucks'ta oturanları protesto etmek isteyen bir şahıs, müşterilere küfür ve hakaret edince tartışma çıktı. Olay yerine gelen polise de saldıran şahıs gözaltına alındı.