Ayşenur Arslan'dan Ankara'daki saldırı ile ilgili skandal sözler! İnceleme başlatıldı

Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili konuştu. Canlı yayında 'Belki kendisini patlattı denilen kişi, terörist üzerinde ya da arabada uzaktan kumandalı patlayıcı olduğunu bilmiyordu' diyen Aslan, saldırı için kullanılması planlanan aracın neden Ankara'dan çalınmadığını sorguladığı konuşmasında bir skandala imza attı.

Ankara Çankaya'da İçişleri Bakanlığının Kızılay binası önünde teröristler tarafından bombalı saldırı girişiminde bulunuldu. Olayda 2 terörist etkisiz hale getirilirken 2 emniyet personeli hafif yaralanmıştı. 

Program yorumcusu Ayşenur Aslan'ın konu ile ilgili olarak canlı yayında yaptığı açıklamayla bir skandala imza attı. Aslan'ın saldırı girişimindeki terörist için 'belki kendisini patlattı denilen kişi, terörist üzerinde ya da arabada uzaktan kumandalı patlayıcı olduğunu bilmiyordu' cümleleri sosyal medyada tepki çekti.

Ayşenur Aslan'ın skandal cümleleri şöyle: 

'Belki kendisini patlattı denilen kişi, terörist üzerinde ya da arabada uzaktan kumandalı patlayıcı olduğunu bilmiyordu. Çünkü o kadar manasız ki gelip hiçbir şey yapamadan ölünmez. Bana sorarsanız her şeye aykırı durup dururken kendini patlatmış. Ama esas olarak bu benim aklıma takılan şeylerden biri iddia edemem elbette. Ama bir arabanın şoförü öldürülerek neden o kadar kolaydır ki kilidiyle açacaksınız düz kontak çalıştıracaksınız bombayı şey yapıp gideceksiniz. Ankara'da bunu yapmak varken neden Kayseri'de birini öldürerek ben geliyorum bombalar sırtımızda tabanca belimizde mi nedir yani?"

SOSYAL MEDYADA AYŞENUR ARSLAN TUTUKLANSIN KAMPANYASI

Canlı yayının hemen ardından cümleleri gündem olan Ayşenur Arslan'la ilgili sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Sosyal medya kullanıcıları 'Ayşenur Arslan Tutuklansın' hashtagi altında görüntüler üzerine tepkilerini ifade etti. 

İNCELEME BAŞLATILDI 

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, kanal ve Arslan hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, sosyal medya hesabından Arslan'ın sözlerine sert tepki göstererek konuya ilişkin soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Ebubekir Şahin paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Ayşegül Arslan'ın bir televizyon kanalında yayınlanan programında Ankara'da gerçekleşen terör eylemi ile ilgili yorumları nedeniyle kanal ve Arslan hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

Ebubekir Şahin, X sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda, "Bu ahlaksız terör sevici zihniyete ve ekranlardaki bu ucube yorumlara tahammül etmemiz mümkün değildir. Kahraman polisimizin refleksleri ve erken müdahalesi ile olası bir katliamın engellenmesine adeta üzülen bu sapkın zihniyete tüm milletimiz gibi biz de karşıyız. Bu hastalıklı sözlerin yayınlandığı Halk TV ve ilgili kişi hakkında gerekli inceleme derhal başlatılmıştır." ifadelerine yer verdi.

Ayşenur Arslan'dan Ankara'daki saldırı ile ilgili skandal sözler! İnceleme başlatıldı ile ilgili etiketler Ayşenur Arslan Ankara

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.