Aydın'da 2 aylık bebek koronavirüse yakalandı

Aydın'ın Karacasu ilçesinde 2 aylık bir bebeğin koronavirüs testi pozitif çıktı. Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, Arel bebeğin koronaya yakalanmasının bilgi saklama ve umursamazlıktan kaynaklandığını belirterek, "Hepimiz üzgün, moralsiz ve vicdan azabı içerisindeyiz" dedi.

Aydın'ın Karacasu ilçesinde anne ve babası koronavirüse yakalanan ve isminin Arel olduğu öğrenilen 2 aylık bebeğin de virüs testi pozitif çıktı. Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley, "Hepimiz üzgün, moralsiz ve vicdan azabı içerisindeyiz" dedi.

"BİLGİ SAKLAMA VE UMURSAMAZLIĞIN SONUCU..."

Bebeğin durumunu ilgi saklamanın ve umursamazlığın sonucu olarak nitelendiren Kaymakam Soley, "Baba ve annesinden sonra maalesef 2 aylık Arel bebeğimizin de testi pozitif çıkmıştır. Bilgi saklamanın ve umursamazlığın sonucu pozitif çıkan bebeğimizi Yüce Allah'ım yakınlarına bağışlasın, Allah yardımcıları olsun. Aynı acıyı bir kez daha yaşamamak için ne olur bizler aynısını yapmayalım. En küçük hastalık belirtisinde saklamadan sağlık kuruluşuna başvuralım. Filyasyon ekiplerimize doğruyu söyleyip, bilgi saklamayalım. En küçük belirtiniz varsa; belirtiler öncesinde ve sonrasında kimle temasınız olduğunu düşünüp, hiç saklamadan ekiplerimize mutlaka söyleyelim." dedi.

Aydın'da 2 aylık bebek koronavirüse yakalandı

 

 

Aydın'da 2 aylık bebek koronavirüse yakalandı ile ilgili etiketler Aydın Koronavirüs Karacasu bebeklerde korona