Aydın ve Eskişehir Mavi, Aksaray Turuncu kategoriye geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 aşılama çalışmalarında kategori atlayan illeri duyurdu. Aydın ve Eskişehir yüzde 75 sınırını aşarak Mavi kategoriye, Aksaray ise Turuncu kategoriye geçiş yaptı. Öte yandan son 24 saatte 1 milyon 99 bin 5 kişi aşı oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 aşılama çalışmalarında Aydın ve Eskişehir'in Mavi kategoriye, Aksaray'ın ise Turuncu kategoriye geçiş yaptığını duyurdu.

 Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Aydın ve Eskişehir'in en az bir doz aşılama oranlarında yüzde 75'i geçerek Mavi kategoriye girdiklerini söyledi.

Sağlık Bakanı, Aksaray'ın da Turuncu kategoriye geçtiğini ifade ederek, "Aksaray, risk düzeyini düşürdü. Çok yüksek riskli, yani haritamızda Kırmızıyla gösterilen iller grubunda olan Aksaray, aşılanma oranının yüzde 55'in üzerine çıkmasıyla artık Turuncu, bir alt risk grubunda. Maviye geçiş bir karara, bir de hıza bağlı" dedi.

Öte yandan son 24 saatte 1 milyon 99 bin 5 kişi aşı oldu.

 

 

 

Aydın ve Eskişehir Mavi, Aksaray Turuncu kategoriye geçti ile ilgili etiketler Aydın Eskişehir Aksaray covid-19 aşısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca
GÜNÜN VİDEOSU

Azerbaycanlı TV spikerinin Kılıçdaroğlu yorumu gündem oldu: Bay Bay Kemal, vay vay Kemal oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında bir düzine yenilgi alan Kılıçdaroğlu'nun durumuna Azerbaycanlı TV spikerinin yorumu gündem oldu. Azerbaycanlı TV spikeri, "Önce Bay Kemal, sonra Bay Bay Kemal, nihayetinde ise vay vay Kemal" dedi.