Avrupa'ya geldikleri hayaliyle hurda kamyonetten inen göçmenler polise yakalandı

Marmaris'te insan kaçakçıları tarafından Avrupa'ya geldikleri söylenen 24 kaçak göçmen, hurda kamyonetinden indi. Sokaklara dağılan göçmenler polis ekipleri tarafından yakalanarak Yabancılar Şubesi’ne götürüldü. Olayda 2 kişi 'insan kaçakçılığı' suçundan gözaltına alındı. İlginç olaydan geriye 40 derece sıcakta kamyonet kasasına balık istifi doldurulmuş 24 kişinin Avrupa’ya geldiklerini zannederek sokaklara dağılma anının görüntüleri kaldı.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saat 19.00 sıralarında üzeri branda ile kapalı bir kamyonetin şüpheli hareketler sergilediği ihbarı üzerine harekete geçti.

Polis, kent güvenlik kameralarından Cumhuriyet Caddesi Siteler Mahallesi’nde 45 H 2807 plakalı kamyonetin arkasından inen aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu kişilerin hızlıca koşarak uzaklaştığını tespit etti.

Polis ekipleri sokağın giriş ve çıkışlarını tutarak, 3’ü kadın, 5’ü çocuk toplam 24 kişiyi yakaladı. Avrupa hayali kısa süren kaçak göçmenler, sağlık kontrolü ve kimlik tespiti yapılmasının ardından Yabancılar Şubesi’ne teslim edildi. Kaçan kamyonet ise yaklaşık 100 metre ileride durduruldu.

Avrupa'ya geldikleri hayaliyle hurda kamyonetten inen göçmenler polise yakalandı

Kamyonetin İzmir’de hurda malzeme toplama ve taşıma işlerinde kullanıldığı belirlendi. Aracın sahibi ve sürücüsü olan R.K. (23) ile ona yardım eden Filistin uyruklu Omar S.M. Yahya (26) "insan kaçakçılığı" suçundan gözaltına alındı.

İlginç olaydan geriye kamyonetin branda ile örtülü kasasına 40 derece sıcakta balık istifi doldurulmuş 24 kişinin Avrupa’ya geldiklerini zannederek sokaklara dağılma anının görüntüleri kaldı.

İHA

Avrupa'ya geldikleri hayaliyle hurda kamyonetten inen göçmenler polise yakalandı ile ilgili etiketler Marmaris kaçak göçmenler Avrupa hayali

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Arjantin'de Merkez Bankası için cenaze töreni düzenlendi!

Arjantin'de yeni başkan Javier Milei'nin destekçileri Merkez Bankası'nın kapısında cenaze töreni düzenledi. Javier Milei, hiperenflasyonu sona erdirmek için "merkez bankasını kapatma" sözü vermişti.