Avrupa Polis Teşkilatı'ndan Dark Web'e yönelik dev operasyon!

Avrupa Polis Teşkilatı (Europol) Dark Web'e yönelik gerçekleştirdiği geniş çaplı operasyonda 150 kişiyi gözaltına alırken, 26.7 milyon dolardan fazla nakit para, 230 kilogramdan fazla uyuşturucu ve 45 silah ele geçirdi.

Avrupa Polis Teşkilatı (Europol), Dark Web'de faaliyet gösteren suçlulara yönelik geniş çaplı operasyon düzenledi.

150 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Operasyon kapsamında 65'i ABD'den, 47'si Almanya'dan, 24'ü İngiltere'den, 4'ü Hollanda'dan, 3'ü Fransa'dan, 2'si İsviçre'den ve 1'i Bulgaristan'dan olmak üzere 150 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

230 KG UYUŞTUCU, 45 SİLAH VE 26.7 MİLYON DOLAR PARA ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonda 26.7 milyon dolardan fazla paranın yanı sıra 230 kilogramdan fazla uyuşturucu ve 45 silah ele geçirdiği aktarıldı.

Europol, Ocak ayında Dark Web’in en büyük pazarı olan Dark Market’i çökertmişti.

SUÇLULARIN VE SAPIKLARIN İNTERNETİ: DARKWEB

Dark Web, sanal alemin, normal web tarayıcıları veya arama motorları tarafından erişilemeyen kısımlarını tanımlayan bir terim olarak kullanılıyor.

Kullanıcıların kimliklerini ve konumlarını gizleyebilmeleri nedeniyle Dark Web, genellikle insan tacirleri, uyuşturucu kartelleri, çocuk pornosu üreticileri ve çalıntı mal satanlar tarafından kullanılıyor.

Avrupa Polis Teşkilatı'ndan Dark Web'e yönelik dev operasyon! ile ilgili etiketler Operasyon dark web darkweb europol avrupa polis teşkilatı dark market darkmarket
GÜNÜN VİDEOSU

Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu şimdi de TIR kullandı

Eski motosiklet dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun 4 yaşındaki oğlu Zayn Sofuoğlu, son olarak dev bir TIR'ın direksiyonuna geçti.