Avrupa Ligleri yeniden ne zaman başlayacak? Resmi açıklama!

Koronavirüs dünyada bütün spor organizasyonlarına ket vururken, organizasyonlar da aynı zamanda hastalığın gidişatına bağlı olarak liglerin ne zaman tekrardan oynanabileceği üzerinde çalışıyor. Peki Avrupa'da ligler ne zaman yeniden başlayacak? 

UEFA, La Liga Başkanı, Premier Lig ve Avrupa Kulüpler Birliği'ni bir araya getirerek bir komite oluşturdu ve liglerin bu sezon bitirilmesi için bir takvim hazırlanması hususunda görevlendirdi.

Avrupa Ligleri yeniden ne zaman başlayacak? Resmi açıklama!

Konuyla ilgili Marca gazetesine konuşan La Liga Başkanı Javier Tebas, "Mayıs ortasında Avrupa'daki tüm ligler oynanabilecek durumda olmalı. Tabii ki bu durum hastalığın nasıl ilerleyeceği ile alakalı." ifadelerini kullandı.Hedef Haziran sonu
Tebas'ın da açıkladığına göre UEFA, ligleri en geç Mayıs ayı ortası gibi başlatıp, 30 Haziran'da da bitirmeyi planlıyor. UEFA daha önce Haziran-Temmuz ayları arasında oynanacak olan EURO 2020'yi 2021 yılına ertelediğini açıklamıştı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ HAFTA SONU OYNANABİLİR

La Liga Başkanı da bunun temel senaryo olduğunu vurgular nitelikte açıklamalarda bulundu. Takvim aynı zamanda sıkışacağı için Şampiyonlar Ligi'nde bazı eşleşmelerin hafta sonu da oynanabileceği yönünde bir plan üzerinde de çalışılıyor.

İşin sağlık koşulları içerisinde gerçekleşeceğinin amaçlandığını da söyleyen Javier Tebas, "Liglere yeniden başladığımızda tıbbi garantilerin olması gerekiyor. Bu tabii ki bize bağlı bir durum değil, her ülkenin kendi hükümetine bağlı. Eğer hükümetler futbol oynamanın güvenli olduğunu garanti ederlerse oynayacağız, aksi takdirde oynamayacağız." şeklinde konuştu.

 

Avrupa Ligleri yeniden ne zaman başlayacak? Resmi açıklama! ile ilgili etiketler UEFA Avrupa Ligi UEFA Koronavirüs Korona