AUZEF bitirme sınavları ne zaman? İstanbul Üniversitesi AUZEF bahar dönemi final sınavları tarihi 2024!

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), 2023-2024 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı bitirme sınav takvimini açıkladı. Binlerce öğrenci tarafından merakla beklenen bu takvim, final sınavlarının tarihlerini ve sınav merkezi tercih işlemlerinin detaylarının araştırılmasına neden oldu. Peki, AUZEF bitirme sınavları ne zaman? İstanbul Üniversitesi AUZEF bahar dönemi final sınavları tarihi 2024!

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), 2023-2024 akademik yılı bahar dönemi bitirme sınavlarının takvimini duyurdu. Binlerce öğrencinin sabırsızlıkla beklediği bu takvim, final sınavlarının tarihlerinin yanı sıra sınav merkezi tercih işlemleriyle ilgili detayları da içeriyor. Peki, AUZEF bitirme sınavları hangi tarihlerde yapılacak? İstanbul Üniversitesi AUZEF bahar dönemi sınav takvimi 2024!

AUZEF bitirme sınavları ne zaman? İstanbul Üniversitesi AUZEF bahar dönemi final sınavları tarihi 2024!

AUZEF BİTİRME SINAVLARI NE ZAMAN 2024?

AUZEF Bahar Dönemi bitirme sınavları, 29-30 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu tarihler, öğrencilerin başarılarını belirleyecek kritik günler olacak. Sınav takvimi şu şekilde:

29 Haziran 2024 Cumartesi: Sabah oturumu saat 09.30’da, öğleden sonra oturumu ise saat 14.00’te başlayacak.

30 Haziran 2024 Pazar: Sabah oturumu saat 09.30’da, öğleden sonra oturumu ise saat 14.00’te başlayacak.

Öğrenciler, bu tarihlerde sınav merkezlerinde hazır bulunarak sınavlarına katılacaklar. Sabah oturumlarına geç kalmamak için erken saatlerde sınav merkezinde olmaları önerilir. Öğleden sonra oturumları ise öğle arasından sonra devam edecek, bu yüzden öğrencilerin yanlarında hafif yiyecek ve içecek bulundurmaları faydalı olabilir.

AUZEF TELAFİ VE ÜÇ DERS TAKVİMİ 2024

AUZEF, yarıyıl sonu bitirme sınavlarında başarılı olamayan öğrenciler için telafi sınavları da düzenliyor. Telafi sınavları, yaz döneminde yapılacak ve öğrencilerin notlarını yükseltmeleri için ikinci bir şans sunacak. Telafi ve üç ders sınav takvimi şu şekildedir:

Telafi Sınavları: 3-4 Ağustos 2024 tarihlerinde yapılacak. Bu sınavlar, bitirme sınavlarına katılan ancak başarılı olamayan öğrenciler için son derece önemli.

Mezuniyete Üç Ders Sınavı: 14 Eylül 2024 tarihinde yapılacak. Mezuniyet için sadece üç dersi kalan öğrenciler bu sınavla başarılarını tamamlayabilecekler.

 

AUZEF YER TERCİHİ NASIL YAPILIR?

AUZEF öğrencileri, sınavlarına girecekleri merkezi seçmek için sınav merkezi tercih işlemlerini zamanında tamamlamalıdır. Sınav merkezi tercihleri, öğrencilerin sınav günlerinde kolaylık yaşamaları için büyük önem taşıyor. İşte sınav merkezi tercih işlemlerine dair detaylar:

Tercih Süresi: 29 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 23.59’a kadar.

Tercih Yapma Adresi: https://auzefsinav.istanbul.edu.tr/.

Öğrenciler, belirtilen tarihe kadar tercihlerini yapmalı ve sınav merkezlerini seçmelidir. Tercih işlemlerini zamanında yapmayan öğrenciler, sistem tarafından atanan merkezlerde sınavlarına girmek zorunda kalabilirler.

AUZEF bitirme sınavları ne zaman? İstanbul Üniversitesi AUZEF bahar dönemi final sınavları tarihi 2024! ile ilgili etiketler İstanbul Üniversitesi
GÜNÜN VİDEOSU

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.